در جوانی ورزش کنید تا مغزتان تواناتر شود

اکثر افراد در زمان بیماری به پزشک مراجعه میکنند و اولین جواب هایی که میشنوند این ها هستند : ۱ – بخند ۲ – ورزش کن. خندیدن ، شاد بودن ، افکار مثبت داشتن و ورزش کردن خیلی در تقویت سلامتی افراد مهم هستند. پس تا اینجا متوجه شدیم که ورزش کردن نقش بسیار مهمی را ایفا میکند و اگر ورزش کردن انجام شود ، قطعاً بدنمان را واکنش هاای بهتری نشان میدهد.

طبق مطالعات اخیری که در حوزه علم اعصاب انجام شده است، فعال بودن در زمان جوانی باعث تغییر در سلول‌های مغزی می‌شود. این تاثیر تا سال‌های بعد باقی می ماند و باعث بهبود پیدا کردن قوه تفکر می‌شود.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از My Times، بررسی‌ها نشان داده است که ورزش در زمان جوانی تاثیر مغزی تا سال‌های بعد دارد و از کاهش سلامت مغزی و کاهش حافظه جلوگیری می‌کند.

افرادی که سن ۴۰ سالگی را پشت سر گذاشته‌اند از کاهش توانایی‌های مغزی آگاه هستند.

ورزش کردن به خصوص ورزش هوازی باعث می‌شود که سلول‌های مغزی جدیدی تولید شوند. این اتفاق بیشتر در هیپوکامپوس مغز می افتد که به حافظه و توانایی یادگیری مربوط است.

این تاثیر ورزش بیشتر در جوانانی ایجاد می‌شود و در زمان پیری کمتر اتفاق می افتد.

بررسی‌ها بر روی موش های آزمایشگاهی نشان داد افرادی که در سنین کمتر برای مدتی ورزش کرده‌اند در سنین بالاتر دو برابر قدرت تفکر حافظه و قدرت پردازش دارند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *