سوره مرسلات ، خاصیت ها و فضیلت آن
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
خانه » مذهبی » اصول و فروع دین » سوره مرسلات ، خاصیت ها و فضیلت آن

سوره مرسلات ، خاصیت ها و فضیلت آن

قرآن کریم کتابی مقدس نزد مسلمانان هست که بر پیمغبر خاتم ، حضرت محمد ( ص ) ، نازل شده است و کامل ترین کتاب دینی در کل جهان میباشد. قرآن کتابی است که در آن آینده گفته شده و زمان که جلوتر میرود ، شاهد به واقعیت پیوستن آن ها هستیم. پس اگر بر اساس عقل و منطق تصمیم گیری کنیم ، قرآن کتابی کامل است و دین اسلام بهترین دین در کل جهان میباشد.

هفتاد و هفتمین سوره قران کریم است که ۵۰ ایه دارد و در مکه نازل شده است.

از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم پرسیدند: یا رسول الله چقدر زود پیر شدید؟ فرمودند: سوره های «هود» «واقعه» «مرسلات» و «نبأ» مرا پیر کرده است.(۱)

ایشان در فضیلت این سوره فرمودند: هر کس سوره مرسلات را قرائت نماید نوشته می شود که وی از مشرکان نیست. (۲)

امام جعفر صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر کس سوره مرسلات را بخواند خداوند در روز قیامت بین او و رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم آشنایی ایجاد می کند.(۳)

آثار و برکات سوره مرسلات

۱) امنیت در سفر
از امام صادق علیه السلام نقل شده است: هر کسی که می خواهد سفر برود یا مسافری در حال سفر دارد اگر سوره مرسلات را قرائت نماید از شر هر دزدی در امان خواهد ماند.(۴)

۲) پیروزی بر دشمنان
هر کس در حال دشمنی و خصومت با کسی این سوره را قرائت نماید بر دشمنش غلبه خواهد یافت و اگر کسی که دملی در بدن دارد آن را بنویسد و با خود همراه  داشته باشد برطرف خواهد شد. (۵)

۳) برای درد شکم
امام صادق علیه السلام فرموده است: اگر سوره مرسلات را بنویسند و با آب پیاز بشویند آنگاه بیماری که درد شکم دارد آن را بنوشد به اذن خداوند درد او برطرف می شود. (۶)

______________

پی نوشت :

(۱) الأمالی شیخ صدوق، ص۳۰۴
(۲) مجمع البیان، ج۱۰، ص۲۲۷
(۳) ثواب الاعمال، ص۱۲۱
(۴) مستدرک الوسائل، ج۸، ص۲۴۶
(۵) المصباح کفعمی، ص۴۵۹
(۶) تفسیرالبرهان، ج۵، ص۵۵۷
منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

             
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز