تمرینات کششی مناسب افراد پشت میز نشین !
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه » ورزش » تمرینات کششی مناسب افراد پشت میز نشین !

تمرینات کششی مناسب افراد پشت میز نشین !

 

 

 تمرین کششی در محل کار

اگر زمان زیادی را در محل کار، پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن تان درست هم باشد، ممکن است دچار کشیدگی عضلانی و حتی دردهای عضلانی شوید.

 

برای پیشگیری از این مشکل، فاصله های کوچکی بین کارتان بیندازید و از این زمان برای انجام چند تمرین کششی بهره ببرید. شما می‌توانید تمرینات کششی زیر را انجام دهید.

تمرین شماره ۱: انگشتان تان را بکشید

دست تان را باز کنید سپس کف دست را بکشید و انگشتان تان را تا جایی که می‌توانید از هم باز کنید. فشار و کشیدگی را احساس می‌کنید، ۱۰ ثانیه این وضعیت را ادامه دهید. این تمرین را به دفعات دلخواه تکرار کنید.

تمرین شماره ۲: گردن و کتف هایتان را بکشید

کتف هایتان را به سمت گوش هایتان بالا بیاورید. برای ایجاد احساس کشش در گردن و شانه ها، کمی فشار بیاورید. ۳ تا ۵ ثانیه این وضعیت را حفظ کرده و سپس رها کنید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار تکرار کنید.

تمرین شماره ۳: بالای کمر و شانه ها را بکشید

دست ها را پشت سرتان، روی هم قرار دهید. آرنج ها را به دو طرف تان بکشید. آرنج ها را به آهستگی به پشت فشار دهید تا دوباره استخوان های کتف تحت فشار قرار بگیرند. ۸ تا ۱۰ ثانیه این وضعیت را حفظ کنید. چندین بار این تمرین را تکرار کنید.

تمرین شماره ۴: گردن تان را بکشید

برای این تمرین باید بنشینید و پشت تان باید کاملاً صاف باشد. سرتان هم باید کاملاً صاف باشد، سر را به آهستگی به یک سمت خم کنید. کشش خفیفی احساس می‌کنید، این وضعیت را ۱۰ تا ۲۰ ثانیه ادامه دهید. ۲ تا ۳ بار تمرین را برای هر سمت تکرار کنید.

تمرین شماره ۵: گردن تان را در چرخش بکشید

باز هم باید بنشینید و کمر و سرتان باید کاملاً صاف باشند. این بار سرتان را به یک سمت بچرخانید (بالای کتف)، انگار می‌خواهید چیزی را در آن سمت تماشا کنید. کشش خفیفی احساس می‌کنید، ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در همین وضعیت بمایند. این حرکت را ۲ تا ۳ بار برای هر طرف تکرار کنید.

تمرین شماره ۶: بازوها و کتف تان را بکشید

بازوها را به پشت ببرید و دست های تان را روی هم قرار دهید. بازوهایتان را همزمان با چرخش خفیف گردن تان به سمت خارج بکشید. ۵ تا ۱۰ ثانیه کشش را ادامه دهید. این تمرین را حداقل ۲ بار تکرار کنید.

تمرین شماره ۷: پشت و بازوهایتان را بکشید

بازوها را بالا بیاورید، انگشت تان را در هم قلاب کنید و به سمت بالا بکشید. تا جایی که می‌توانید این کشش را ادامه دهید. ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. تمرین را ۳ بار تکرار کنید.

تمرین شماره ۸: بازوهایتان را بکشید

دست راست را روی شانۀ چپ بگذارید و دست چپ را روی آرنج راست. سر را به سمت راست بچرخانید و آرنج راست تان را به سمت چپ هل دهید. کشیدگی خفیفی احساس می‌کنید. ۱۵ تا ۲۰ ثانیه این وضعیت را حفظ کنید. این تمرین را ۲ تا ۳ بار برای هر طرف تکرار کنید.

             
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز