چه راه هایی باعث ایجاد سرطان میشود؟
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
خانه » سرگرمی » مطالب جالب و خواندنی » چه راه هایی باعث ایجاد سرطان میشود؟

چه راه هایی باعث ایجاد سرطان میشود؟

گسترش سرطان موجب شده که بیشتر مردم با شنیدن این واژه دچار وحشت شوند و هر عامل ناشناخته ای را به سرطان ربط دهند. دلایلی که برای سرطان که تاکنون هیچ ریشه علمی برای آنها ارائه نشده در گراذشی معرفی شده اند. با تک موج همراه باشید!

 

تلفن‌های همراه
این دلیل واهی برای سرطان از سال ۱۹۹۳ آغاز شد. زمانی که یک شهروند آمریکایی به اطلاع یک شرکت تلفن رساند که تلفن همراه موجب شده همسرش به سرطان “نوع آنتن” مبتلا شود! از آن زمان دهها و دهها مطالعه علمی در این زمینه انجام شد اما هرگز ارتباط میان سرطان و تلفن همراه اثبات نشد.

شیرین کننده ها
این دلیل واهی از سال ۱۹۹۶ و پس از انتشار نتایج آزمایشاتی آغاز شد که خبر از افزایش موارد سرطان مغز بین ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۲ در اثر استفاده از ماده شیرین کننده مصنوعی غیر ساکاریدی “اسپارتام” می داد. جالب است که بعدها موسسه ملی سرطان نشان داد که ماده “اسپارتام” تنها از سال ۱۹۸۱ وارد بازار شده است و بنابراین نمی توانسته سبب ایجاد سرطان در شش سال قبل از عرضه آن باشد!

به علاوه آزمایشاتی که بر روی موشهای آزمایشگاهی انجام شد نشان داد برای اینکه “اسپارتام” بتواند موجب بروز سرطان شود یک دوز از این ماده شیرین کننده برابر با دو هزار و ۸۳ قوطی کوکاکولا در روز نیاز است!فر مایکروویو
این دلیل واهی از پایان دهه ۸۰ و زمانی که محققی به نام “هانس هرتل” به مدت دو ماه در یک اتاق هتل تنها سبزیجاتی را که در فر مایکروویو پخته شده بودند می‌خورد آغاز شد. پس از دو ماه، نتایج آزمایشات خون این محقق علائمی از سرطان را در فاز اولیه نشان داد.

در این مورد به این نکات توجه داشته باشد: نتایج این آزمایشات هرگز در یک مجله علمی معتبر بین المللی منتشر نشد و هرگز هیچ گروه کنترلی در این آزمایشات شرکت نداشت. تاکنون بررسیهای زیادی بر روی این نوع از لوازم الکترونیکی خانگی انجام شده است که نشان می‌دهند پرتوهای به کار رفته در این فرها به اندازه ای قوی نیستند که بتوانند به DNA آسیب برسانند و یا غذاها را به روشی تغییر دهند که برای سلامت انسان مضر باشند.

خطوط برق فشار قوی
این دلیل واهی از سال ۱۹۷۹ آغاز شد. زمانی که دو محقق به نامهای “نانسی ورتمایر” و “اد لیپر” نتایج بررسیهایی را منتشر کردند که نشان می‌دادند تعدادی موارد لوکمی در مناطق “دنور” نزدیک به خطوط فشار بالا مشاهده شده است که علت این موارد می‌توانستند در اثر میدانهای الکترومغناطیسی کابلها ایجاد شده باشند.

به تازگی این مطالعات تکرار شدند و نشان دادند که علت تعداد زیاد ابتلا به سرطان خون در “دنور” نمی تواند خطوط فشار قوی برق باشد. به ویژه که تاکنون هرگز هیچ موردی که ارتباط میان نمایشگرهای تلویزیونی، رایانه ها و کابلهای برق خانگی و سرطان را نشان دهد مشاهده نشده است.آب فلورایدی شده
این دلیل واهی در ۱۹۹۰ مطرح شد. زمانی که تحقیقاتی از سوی “برنامه سم شناسی ملی آمریکا” انجام شد و این فرضیه را مطرح کرد که ارتباط میان آب فلورایدی شده و سرطان استخوان وجود دارد این تئوری در سال ۲۰۰۶ بار دیگر بررسی شد و به نتایج مشابهی دست یافت به طوری که نتایج این آزمایشات را شرکت چند ملیتی “کالگیک” تولید کننده خمیردندان سانسور کرد.

جالب است بدانید که بیش از ۵۰ بررسی مختلف از سال ۱۹۹۰ تاکنون از سوی آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، سرویس بهداشت عمومی آمریکا، شورای ملی تحقیقات، سرویس بهداشت عمومی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا انجام شده اند که نشان می دهند آب فلورایدی شده هیچ ارتباطی با سرطان ندارد.
             
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز