دانستنیهای جنسی - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » زناشویی » دانستنیهای جنسی

دانستنیهای جنسی

افسردگی چه تاثیری بر روی رابطه زناشویی دارد ؟

بیماری شایعی به نام افسردگی در جهان وجود دارد که خیلی از افراد به این بیماری دچار میشوند و این بیماری انسان را با مشکلات متعددی روبرو میکند. زمانی که افسرده میشویم ، ارتباط مان با دیگران کم رنگ میشود و در واقع افسردگی عاملی میشود برای اختلال در روابط. افراد زیادی در جهان وجود دارند که با این بیماری دست و پنجه نرم میکنند و خبر خوش این است که این بیماری با انجام روش هایی قابل درمان است.

ادامه مطلب

چگونه رابطه جنسی را با تنوع همراه کنیم ؟

زمانی که یک مرد و یک خانم وارد زندگی زناشویی مشترک شان میشوند ، طرز تفکرشان بر این است که زندگی مشترک همیشه همانگونه که عشق و محبت در اوایلش وجود دارد ، همیشه همینطور خواهد ماند اما این طرز تفکر درست نیست. زن و شوهر باید روش هایی را دنبال کنند تا با استفاده از آن ها زندگی زناشویی محکم شود و تداوم داشته باشد.

ادامه مطلب

چگونه میتوان رابطه جنسی را با کیفیت تر کرد ؟

زمانی که یک پسر و یک دختر ازدواج میکنند و به زیر یک سقف میروند ، تنها اینکه با هم ازدواج کرده اند و عقد کرده هم میباشند مهم نیست ، بلکه باید برای تداوم زندگی زناشویی بکوشند. یکی از مواردی که در زندگی زناشویی اهمیت بسیار زیادی دارد و به رابطه بهتر زن و مرد کمک میکند ، رابطه جنسی است که باید برای کیفیت بهتر آن کوشید.

ادامه مطلب

زوج ها معمولاً به چه دلیل هایی از هم جدا میشوند ؟

اول که ماهواره و سریال های ماهواره ای به روی کار آمدند آمار طلاق شدت گرفت و خیانت ها هم به شدت افزایش یافتند ، بعد از ماهواره گوشی های هوشمند به روی کار آمدند که نمیتوان از تاثیرات آن ها بر روی طلاق زوج ها چشم پوشی کرد. واقعاً چرا یک زوج نمیتوانند منطقی فکر کنند و فقط به خاطر مسائل کوچک از هم جدا میشوند ؟ خوشا به حال آنان که در خوشی و غم کنار یکدیگر هستند و یکدیگر را تنها نمیگذارند.

ادامه مطلب

برقراری رابطه جنسی زیاد چه مضراتی دارد ؟

رابطه جنسی میان زن و شوهر امری ضروری است که خداوند متعال نیز آن را بسیار دوست دارند و هنگامی که زن و شوهر در حال برقراری رابطه جنسی هستند ، خداوند برای هر لحظه آن ها ثواب مینویسد. برقراری رابطه جنسی در پایداری خانواده و نزدیک بودن زن و شوهر به هم نقش بسزایی دارد اما آیا درست است که زیاد رابطه جنسی برقرار کنیم ؟

ادامه مطلب

عوارض خود ارضایی در دختران چیست و چگونه کنترل میشود

عوارض خود ارضایی در دختران چیست و چگونه کنترل میشود ,خود ارضایی در دختران ,  خطرات خود ارضایی در افراد , خود ارضایی چه ضرر هایی دارد

عوارض خود ارضایی دختران

عوارض خودارضایی دختران

خود ارضایی دختران

یک عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری- مامایی دانشگاه شاهد با بیان اینکه آنورگاسمی یکی از مهمترین عوارض خودارضایی در دختران است تاکید کرد:« ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما درآینده رضایتمندی جنسی درزندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

معصومه حیدری گفت:«خودارضایی در دختران با تحریک قسمت های خارجی دستگاه تناسلی رایج تر است که صدمه چندانی به دستگاه تناسلی نمی رساند اما زمانی که خودارضایی دختران با تحریک قسمت های داخلی تر دستگاه تناسلی باشد بسته به نوع فشار و ناحیه لمس شونده ممکن است در صورتی که به صورت مداوم خودارضایی تکرار شود آسیب های جدی به دستگاه تناسلی دختران وارد سازد.»

وی ادامه داد:«در برخی موارد خودارضایی در دختران با تخیلات جنسی، دیدن تصاویر و فیلم صورت می گیرد که فرد با دیدن این تصاویر به هیجان می رسد و در این صورت آسیبی به دستگاه تناسلی وی وارد نمی شود اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا خودارضایی از لحاظ شرعی و بهداشتی نفی شده است؟

واقعیت این است که دختران و پسران با بلوغ دچار تغییرات هورمونی و جسمانی می شوند و در دوره ای قرار می گیرند که نیازهای جنسی آنها شعله ور شده و راهی برای ارضاء ندارند و ممکن است به سمت خودارضایی کشیده شوند اما همانطوری که می دانید ازدواج تنها راه صحیح ارضای افراد است و ما رفتارهای پرخطر جنسی را نهی می کنیم و بایستی به مقتضای سن و رشد و نیازهای فکری ازدواج به موقع صورت گیرد چرا که نیازهای جنسی یک روند فیزیولوژیک دارد و باید طی شود و افرادی که از لحاظ شرعی مقیدند نیازهای جنسی خود را در جاده صحیح خود قرار دهند بایستی ازدواج کنند.»

عوارض خود ارضایی دختران

عوارض خودارضایی دختران

عوارض خود ارضایی دختران

عوارض خودارضایی دختران-این کارشناس ارشد مامایی در ادامه به خبرنگار سلامت نیوز گفت:«خودارضایی در دختران عوارض بسیاری را در پی خواهد داشت و در صورتی که به صورت رفتار روزانه درآید خطرناک می شود و مانند هر اعتیادی،روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد و زمانی که فردی اقدام به خودارضایی می کند خیلی سریع فاز هیجان جنسی اتفاق می افتد و جنبه های مهم و عاطفی در یک ارتباط صحیح جنسی را دریافت نمی کند و دچار خلاء عاطفی، افسردگی، اضطراب و عدم اعتماد به نفس می شود  و بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر تحریک نمی شود و در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خودارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتارهای خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.»

این درمانگر اختلالات جنسی بانوان افزود:«یکی از مهمترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند بنابراین بایستی گفت ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیازهای جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.»

چگونه می توان از خود ارضایی دست کشید؟

همکار علمی کلینیک سلامت خانواده افزود:«از جمله راههای پیشنهادی برای ترک خودارضایی دختران پرداختن به فعالیت های مختلفی از جمله ورزش کردن، مطالعه کردن، با خستگی به خواب رفتن و تفریحات ، نخوردن غذاهای محرک و عدم استفاده از لباس های تنگ است همچنین نباید به مدت طولانی در حمام زیر دوش آب باشند و مهمتر از همه این موارد دوری کردن از محرکات و دوستی با جنس مخالف و تماشای فیلم های محرک است تا فرد به سن مناسب ازدواج برسد و با ازدواج بتواند نیازهای خود را به طور صحیحی ارضاء کند.»

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز