علمی - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
خانه » علمی

علمی

همکاری آمریکا و روسیه برای ساخت اولین ایستگاه فضایی بشر در مدار ماه

نسل بشر تا کنون توانسته است در مکان های متعددی ایستگاه فضایی بسازد و از آن ها بهره گیری نماید. تا کنون در مدار ماه هیچ ایستگاه فضایی نبوده است که بتوان در آن فعالیت کرد اما این بار ۲ کشور آمریکا و روسیه توانسته اند با هم به توافق برسند که نخستین ایستگاه فضایی نسل بشر را در این مدار بسازند و در آن به فعالیت هایشان برسند.

ادامه مطلب

از انرژی هسته ای چقدر اطلاعات دارید ؟

در جهان کنونی که در آن در حال زندگی کردن هستیم ، تا کنون حتماً چندین بار نام انرژی هسته ای به گوشمان رسیده و شاهد این بوده ایم که کشورها همدیگر را با آن تهدید میکنند. انرژی هسته ای یکی از مواد خطرناک برای کره زمین است که آسیب های ناشی از آن میتواند تا سالیان دور و دراز باقی بماند و بهره مندی از آن نوعی قدرتمندی به حساب می آید.

ادامه مطلب

تبدیل زباله به سوخت هواپیما

هر چند دنیا رو به جلوتر میرود و یک سال به سالیان عمر زمین اضافه میشود ، علم و تکنولوژی پیشرفت میکند و شاید روزی را شاهد باشیم که انسان ها دیگر دست به سیاه و سفید نزنند و ربات ها کارهای زندگی را انجام دهند. زباله هایی که از خانه های خارج میشود ، قطعاً از نظر شما هم چیزی جز کثیفی نیست اما قرار است این زباله ها به سوخت هواپیما تبدیل شوند.

ادامه مطلب

سفر آپولو ۱۱ به کره ماه و ۱۱ مورد جالب در مورد آن

کره ماه همیشه یکی از جالب کره ها برای سازمان ناسا و همچنین مردم بوده است. سفر به کره ماه آرزوی هر فردی است و ۳ مسافر آپولو ۱۱ توانسته اند این ۳ آرزو را برای خود برآورده کنند. سازمان ناسا تصمیم گرفت آپولو ۱۱ را به کره ماه بفرستد و آپولو ۱۱ با ۳ خدمه اش به این کره سفر کرد. ماموریت این ۳ خدمه با نکته های جالبی همراه بوده است که دانستن آن ها برای هر فردی جالب است.

ادامه مطلب

چرا سیارات گرد هستند ؟

فضای بیرون از زمین یکی از عجایب دنیا میباشد که خداوند متعال آن را به نحوی ایجاد کرده که همه را متحیر ساخته است. در بیرون از زمین سیاراتی وجود دارد که همه گرد هستند و زمین هم جزء این گردها محسوب میشود. حالا چرا خداوند متعال سیارات را گرد آفریده است ؟ چه منطق و دلیلی پشت این تصمیم گیری و کار خداوند متعال وجود دارد ؟

ادامه مطلب

بیدار شدن از خواب قبل از زنگ زدن ساعت ، چرا ؟

” ساعت را برای ساعتی خاص کوک میکنم ، قبل از اینکه ساعت زنگ بزند از خواب بیدار میشوم ، چرا ؟ ” این سوالی است که ذهن افراد زیادی را درگیر خود کرده و شاید شما هم این سوال را داشته باشد. واقعاً چرا قبل از اینکه ساعت شروع به زنگ زدن کند از خواب بیدار میشویم ؟ چه دلیل یا دلایلی پشت این کار است ؟ آیا بخاطر استرسی که قبل از خواب داریم این اتفاق می افتد ؟

ادامه مطلب

آشنایی بیشتر با علم پیوند اعضا

دانستنی های علم پیوند اعضا,انجمن علمی پیوند اعضا ایران,انجمن علمی پیوند اعضاء ایران,انجمن علمی پیوند اعضا, پیوند اعضا شاخه ای از علم پزشکی, پیوند اعضا

دانستنی های علم پیوند اعضا,انجمن علمی پیوند اعضا ایران,انجمن علمی پیوند اعضاء ایران

در این مقاله از مجله اینترنتی تک موج قصد داریم شما را علم پیوند اعضا و آینده ان بیشتر آشنا کنیم

ادامه مطلب

آموزش کامل استفاده از پاور بانک

آموزش ساخت پاور بانک,آموزش ساخت پاور بانک خورشیدی,آموزش ساخت پاور بانک حرفه ای,اموزش ساخت پاور بانک برای موبایل

آموزش ساخت پاور بانک,آموزش ساخت پاور بانک خورشیدی,آموزش ساخت پاور بانک حرفه ای,اموزش ساخت پاور بانک برای موبایل

در ادامه این مطلب از سایت تک موج شما را با نحوه استفاده از پاوربانک آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید در ادامه مطلب…

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز