علمی - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
خانه » علمی

علمی

اینکه فضا سه بعدی است چه علتی دارد ؟

یکی از مواردی که برای انسان جالب میباشد و توجه ها را به خود جلب میکند ، بحث فضا است. فضا بحثی پیچیده است که برخی از مسائل آن قابل فهم نیستند و خداوند متعال در این پیچیدگی ها حکایت ها گذاشته است. آیا میدانستید فضا سه بعدی است ؟ این سه بعدی بودن فضا چه علتی میتواند داشته باشد ؟ آیا سه بعدی بودن فضا رازهایی درون خود دارد ؟

ادامه مطلب

راه ارتباطی زمینی ها با فضایی ها چیست ؟

با پیشرفت علم ، انسان به این نتیجه رسیده است که امکان ندارد که بجز نسل بشر نسل دیگری در حال زندگی نباشد و حتماً کره های دیگری وجود دارد که دیگر نسل ها در آن ها زندگی میکنند. البته نمیتوان گفت که علم تنها سبب پی بردن انسان به این موضوع بوده است ، بلکه هم خداوند در قرآن به وجود مخلوقات دیگر اشاره کرده اند و هم امام صادق فرموده اند :

به غیر از این زمین شما، زمینی نورانی وجود دارد که نورش از آن است و در آن مردمی هستند که خدا را بندگی می‌کنند و چیزی را با او شریک نمی‌شوند. پشت سر این خورشید شما ۴۰ خورشید دیگر (کنایه از کرات زیاد دیگر) نیز وجود دارد که مخلوقات زیادی در آن زندگی می‌کنند و غیر از این ماه شما ۴۰ ماه دیگر نیز هستند که مخلوقاتی در میان آنان زندگی می‌کنند که اساساً اطلاع ندارند که آیا مخلوقاتی به نام آدم در زمین وجود دارد یا نه.

ادامه مطلب

۷ زن با ۷ اختراع

مردم همیشه بر سر زبان هایشان نام افرادی است که اختراعات شگفت انگیزی نسبت به دیگر اختراعات انجام داده اند. از جمله افرادی که در میان مردم نام شان بر سر زبان هاست میتوان به الکساندر گراهام بل ، توماس ادیسون و لئوناردو داوینچی اشاره کرد اما نمیتوان تنها این افراد را مخترع برتر دانست ، بلکه مخترعان دیگری وجود دارد که اختراع شان به نسل بشر کمک زیادی کرده است.

ادامه مطلب

همکاری آمریکا و روسیه برای ساخت اولین ایستگاه فضایی بشر در مدار ماه

نسل بشر تا کنون توانسته است در مکان های متعددی ایستگاه فضایی بسازد و از آن ها بهره گیری نماید. تا کنون در مدار ماه هیچ ایستگاه فضایی نبوده است که بتوان در آن فعالیت کرد اما این بار ۲ کشور آمریکا و روسیه توانسته اند با هم به توافق برسند که نخستین ایستگاه فضایی نسل بشر را در این مدار بسازند و در آن به فعالیت هایشان برسند.

ادامه مطلب

از انرژی هسته ای چقدر اطلاعات دارید ؟

در جهان کنونی که در آن در حال زندگی کردن هستیم ، تا کنون حتماً چندین بار نام انرژی هسته ای به گوشمان رسیده و شاهد این بوده ایم که کشورها همدیگر را با آن تهدید میکنند. انرژی هسته ای یکی از مواد خطرناک برای کره زمین است که آسیب های ناشی از آن میتواند تا سالیان دور و دراز باقی بماند و بهره مندی از آن نوعی قدرتمندی به حساب می آید.

ادامه مطلب

تبدیل زباله به سوخت هواپیما

هر چند دنیا رو به جلوتر میرود و یک سال به سالیان عمر زمین اضافه میشود ، علم و تکنولوژی پیشرفت میکند و شاید روزی را شاهد باشیم که انسان ها دیگر دست به سیاه و سفید نزنند و ربات ها کارهای زندگی را انجام دهند. زباله هایی که از خانه های خارج میشود ، قطعاً از نظر شما هم چیزی جز کثیفی نیست اما قرار است این زباله ها به سوخت هواپیما تبدیل شوند.

ادامه مطلب

سفر آپولو ۱۱ به کره ماه و ۱۱ مورد جالب در مورد آن

کره ماه همیشه یکی از جالب کره ها برای سازمان ناسا و همچنین مردم بوده است. سفر به کره ماه آرزوی هر فردی است و ۳ مسافر آپولو ۱۱ توانسته اند این ۳ آرزو را برای خود برآورده کنند. سازمان ناسا تصمیم گرفت آپولو ۱۱ را به کره ماه بفرستد و آپولو ۱۱ با ۳ خدمه اش به این کره سفر کرد. ماموریت این ۳ خدمه با نکته های جالبی همراه بوده است که دانستن آن ها برای هر فردی جالب است.

ادامه مطلب

چرا سیارات گرد هستند ؟

فضای بیرون از زمین یکی از عجایب دنیا میباشد که خداوند متعال آن را به نحوی ایجاد کرده که همه را متحیر ساخته است. در بیرون از زمین سیاراتی وجود دارد که همه گرد هستند و زمین هم جزء این گردها محسوب میشود. حالا چرا خداوند متعال سیارات را گرد آفریده است ؟ چه منطق و دلیلی پشت این تصمیم گیری و کار خداوند متعال وجود دارد ؟

ادامه مطلب

بیدار شدن از خواب قبل از زنگ زدن ساعت ، چرا ؟

” ساعت را برای ساعتی خاص کوک میکنم ، قبل از اینکه ساعت زنگ بزند از خواب بیدار میشوم ، چرا ؟ ” این سوالی است که ذهن افراد زیادی را درگیر خود کرده و شاید شما هم این سوال را داشته باشد. واقعاً چرا قبل از اینکه ساعت شروع به زنگ زدن کند از خواب بیدار میشویم ؟ چه دلیل یا دلایلی پشت این کار است ؟ آیا بخاطر استرسی که قبل از خواب داریم این اتفاق می افتد ؟

ادامه مطلب

آشنایی بیشتر با علم پیوند اعضا

دانستنی های علم پیوند اعضا,انجمن علمی پیوند اعضا ایران,انجمن علمی پیوند اعضاء ایران,انجمن علمی پیوند اعضا, پیوند اعضا شاخه ای از علم پزشکی, پیوند اعضا

دانستنی های علم پیوند اعضا,انجمن علمی پیوند اعضا ایران,انجمن علمی پیوند اعضاء ایران

در این مقاله از مجله اینترنتی تک موج قصد داریم شما را علم پیوند اعضا و آینده ان بیشتر آشنا کنیم

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز