عجایب گردشگری - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » گردشگری » عجایب گردشگری

عجایب گردشگری

آشنایی با هتل رستوران صخره ای Grotta Palazzese در ایتالیا

ما در دنیایی زندگی میکنیم که هر روز با تکنولوژی سر و کار داریم و دوری از تکنولوژی امروزه کار سختی است اما برخی افراد دوست دارند برای مدتی از دنیای تکنولوژی دوری کنند و شاید شما هم جزء این دسته افراد باشید. چه چیزی بهتر از اینکه هم از تکنولوژی دور شوید و هم منظره زیبایی جلوی چشم تان باشد ؟ هتل رستوران صخره ای Grotta Palazzese میتواند انتخاب خوبی برای چند روز زندگی دور از تکنولوژی باشد.

ادامه مطلب

شهر بازی عجیب و غریب و متروکه ژاپن

فیلم های ترسناک این تصور را در ذهن افراد بوجود آورده اند که فقط در فیلم ها میتوان ترس زیاد را احساس کرد و در واقعیت چنین چیزهایی وجود ندارد. باید گفته شود که در کره زمین مکان های عجیب و غریب زیادی وجود دارد که در آن ها میتوان ترس زیاد را احساس کرد و مانند فیلم ها درگیر ماجرایی شد. یکی از این مکان های مخوف ، متروکه و ترسناک ، یک شهر بازی به نام تاکاکانونوما میباشد.

ادامه مطلب

آخر ایران کجاست ؟جاذبه های گردشگری ایران را بشناسید

آخر ایران کجاست ؟جاذبه های گردشگری ایران را بشناسید جاذبه ها ی طبیعی ایران,تحقیق درباره ی جاذبه ی گردشگری ایران,درباره ی جاذبه های گردشگری ایران

به آخر ایران خوش آمدید

 

به آخر ایران خوش آمدید/ سفر به جنگل حرا با طعم شوریده و حلوا (+عکس)

 

قدیمی‌ترین سند ایرانی، كتیبه های میخی داریوش، نام این سرزمین را «ماكا» ضبط كرده است. بعد از اسلام این سرزمین «مكران» نام گرفت كه…..

گواتر روستایی است كه فقط خیابان‌هایش جدول‌بندی شده‌اند اما آسفالت ندارد. همه با هم قوم و خویشند و بلوچ. همه صیادند.

 

در منتهی الیه جنوب شرقی ایران، درآخرین نقطه مرزی آنجا كه شهرستان چابهار به خط تماس با مرز پاكستان می رسد، بندری كوچك و قدیمی قرار گرفته كه چند صباحی است برای سرمایه گذاران كشورمان نامی آشنا شده است. آنجا گواتر است؛ بندری آن سوی ناكجای جغرافیای تاریخ.

گواتر تكه كوچكی از سرزمین بلوچستان است. بلوچستان زادگاه تنها دونلی نواز جهان، بلوچستان زادگاه دادشاه و گواتر برگوشه ای از گستره این خاك همچنان ایستاده است و خوابش نمی‌برد.

 

قدیمی‌ترین سند ایرانی، كتیبه های میخی  داریوش، نام این سرزمین را «ماكا» ضبط كرده است. بعد از اسلام این سرزمین «مكران» نام گرفت كه درحال حاضر منطقه جنوبی بلوچستان نیز به نام «مكران» معروف است.

در معبد‌ اژدها قدم بزنید!

مردان و زنان گواتر، بلوچ بوده و ارتباط خویشی با همنوعان خود در گوادر پاكستان دارند. كدخدای گواتر سندی دست نویس، به سال ۱۳۰۹ هـ . ق در دست دارد كه «لشگرخان سردار زهی» حاكم گواتر در زمان ناصرالدین شاه، ۲۵ هزار هكتار از زمین های گواتر تا دشت بریس را به اجدادش فروخته است.

در معبد‌ اژدها قدم بزنید!

«كچو»، «بریس»، «كوشات» و «پسابندر» را هم باید پشت سر بگذاری تا به گواتر و خلیج آن برسی. گواتر روستایی است كه فقط خیابان‌هایش جدول‌بندی شده‌اند اما آسفالت ندارد. همه با هم قوم و خویشند و بلوچ. همه صیادند. آنها ماهی «حلوا» و «شوریده» صید می‌كنند. برای ماهی حلوا ظهر می‌روند به دریا و تور می‌اندازند و بامداد تور را جمع می‌كنند. برای صید شوریده نیز عصر راهی دریا می‌شوند و بامداد تور را جمع می‌كنند. گواتر و جنگل‌های «حرا»یش آخر ایرانند!

در معبد‌ اژدها قدم بزنید!

لذیذترین ماهی‌های جنوب؛ كشورمان را اینجا،  صیادان «گواتر»، آخرین نقطه ایران در جنوب شرقی كشور صید می‌كنند. برای رسیدن به گواتر باید كوه‌های مینیاتوری را پشت سر بگذاری و بعد به ناگاه دریای آبی به استقبالت می‌آید. جاده‌ای كه از چابهار به گواتر ختم می‌شود جاده‌ای باریك است.

در معبد‌ اژدها قدم بزنید!

گواتر كه در جنوب شرقی ایران، آخرین آبادی است، هم اكنون به یكی از قطب های امیدبخش در افزایش صادرات غیرنفتی تبدیل شده است.

 

اهرام مصر چگونه ساخته شد ؟ فرضیه ها و واقعیت کدامست

اهرام مصر چگونه ساخته شد ؟ فرضیه ها و واقعیت کدامست ,اهرام ثلاثه مصر چگونه ساخته شد,اهرام مصر موجودات فضایی,اهرام ثلاثه مصر موجودات فضایی,اهرامات مصر اسرار,اسرار اهرام مصر باستان,

اهرام مصر,تصاویر اهرام مصر,عجایب اهرام مصر,اسرار اهرام مصر,راز اهرام مصر,فرعون مصر

ادامه مطلب

از تالاب ارواح نوشهر چه میدانید ؟

شاید شما هم طرفدار فیلم های ترسناک هستید و شاید دیده باشید که در فیلم ترسناکی ، دریاچه یا رودخانه ای مرموز وجود دارد که شکل و شمایل وحشتناکی دارد. اینگونه فیلم ها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و تخیلی به چشم می آیند اما باید بگوییم در دنیای واقعی هم میتوان اینگونه مواردی را مشاهده کرد و نمونه ایرانی آن تالاب ارواح میباشد.

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز