سلامت - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
خانه » سلامت

سلامت

با درد پریود چیکار کنیم ؟

رحم از پوشش داخلی برخوردار است که از این پوشش در زمان های منظمی خون جاری میشود که این جاری شدن خون را پریود میگویند. دختر از زمانی که به بلوغ میرسد تا زمانی که دوران یائسگی اش سر خواهد رسید ، به پریود دچار است. پریود در زمانی که یک زن باردار است و شیرده میباشد ، بصورت معمول رخ نمیدهد و در این زمان ها متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

در استفاده از این وسایل روزمره احتیاط کنید

تمامی انسان ها از وقتی که از خواب بیدار میشوند تا وقتی که دوباره به خواب میروند با وسایل متعددی روبرو هستند که استفاده از خیلی از این وسایل کار هر روزه شان است. تشخیص اینکه این وسایل برای ما خطر دارند یا نه کار سختی نیست و فقط نیاز است ما در هنگام استفاده از آن ها دقت کنیم. اگر بتوانید احتیاط لازم را در خصوص استفاده از این وسایل به عمل آورید ، قطعاً از ورود ویروس های زیادی به پوست و بدن تان جلوگیری کرده اید.

ادامه مطلب

ماده های زائد بدن را با این نوشیدنی از بین ببرید

شاید شما هم جزء افرادی باشید که فکر میکنند بدن انسان همه کارها را کاملاً خودکار انجام میدهد و نیازی نیست ما اقدامی در خصوص آن انجام دهیم. باید گفته شود که این طرز فکر اشتباه است ، چرا ؟ چون که بدن انسان همواره در مقابل تهدیدات خارجی و داخلی قرار دارد و ما وظیفه داریم که به بدن مان در انجام مقابله با تهدیدات یاری رسانی کنیم ، در غیر اینصورت خودمان متحمل ضرر خواهیم شد.

ادامه مطلب

استرس و اضطراب تان را با دعا برطرف کنید

وقتی که به یک نفر از لحاظ روانی فشار وارد میشود و این فشار از حد تحمل آن فرد بیشتر است ، این اتفاق را استرس میگویند. زمانی که احساسی ناخوشایند به همراه دلواپسی و هراس به انسان دست میدهد ، این حس را اضطراب میگویند. استرس و اضطراب دو موردی هستند که هیچ انسانی از آن ها در امان نبوده ، مگر اینکه با روش هایی بتوانیم آن ها را برطرف کنیم.

ادامه مطلب

این ۵ روش شکم تان را صاف میکند

تناسب اندام یکی از موضوعاتی است که در اعتماد به نفس فرد تاثیر بسزایی دارد و اگر بتوانیم به تناسب اندام متعادل برسیم و آن را حفظ کنیم ، قطعاً زندگی مان هم شامل تغییراتی خواهد شد. رسیدن به یک اندام مناسب و متعادل نیاز به تلاش و صبر دارد و نمیتوان یک شبه به تناسب اندام متعادل رسید. ما میخواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید به مرور زمان به تناسب اندام خوبی برسید.

ادامه مطلب

دلیل اینکه نمیتوانم شب ها راحت بخوابم چیست ؟

خواب مرحله بسیار مهمی برای هر فرد است که باید مرتب صورت بگیرد و اگر در خواب مان بی دقتی کنیم ، مشکلات آن گریبان گیرمان خواهد شد. زمانی که خواب کافی نداشته باشیم ، نمیتوانیم به کارهای روزمره مان به درستی برسیم و زمانی که نتوانیم خوب بخوابیم ، مشکلاتی از لحاظ جسمی ، اخلاقی ، رفتاری و … برایمان بوجود می آید.

ادامه مطلب

همه چیز درباره اضافه وزن و نگرانی در دوران بارداری

همه چیز درباره اضافه وزن و نگرانی در دوران بارداری , وزن و نگرانی در دوران بارداری  ,بارداری در وزن بالا,بارداری کاهش وزن,بارداری با اضافه وزن , اضافه شدن وزد در دوران بارداری

افزایش وزن در طول بارداری

ادامه مطلب

آیا روشی برای درمان گلو درد در خانه وجود دارد ؟

یکی از نشانه هایی که به ما میفهماند که سرما خورده ایم ، گلو درد میباشد که عارضه دردناک و بدی است. گلو درد میتواند به رتبه های بالاتر ارتقا یابد و بصورت میکروبی دربیاید که آن را گلو درد میکروبی مینامند. اینکه سرما بخوریم دست ما نیست و هیچکس هم به سرماخوردگی علاقه ای ندارد ولی وقتی با سرماخوردگی دچار میشویم ، گلو درد هم همراهش است که باعث رنجش ما میشود.

ادامه مطلب

سنگ کلیه با مصرف این چند ماده غذایی بوجود می آید

در ادرار انسان کانی هایی وجود دارد که از آن ها جسم سفت و سختی به نام سنگ کلیه بوجود می آید که قطعاً ۱ بار هم که شده نام آن به گوشتان خورده است. این سنگ ها بصورت معمول دفع شان از طریق مجرای ادرار صورت میگیرد و باید گفته شود که اگر سنگ کلیه کوچک باشد ، نشانه ای از خود بروز نمیدهد و سنگ های بزرگ از خود علائم نشان میدهند.

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز