سلامت - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶
خانه » سلامت

سلامت

برای رفع لاغری صورت چیکار کنیم ؟

خیلی از افراد از لاغری صورت شان گله دارند و به دنبال روش هایی برای درمان لاغری صورت شان میگردند. البته باید بگوییم که حق دارند ، چرا ؟ چون که صورت لاغر درصد زیادی از زیبایی انسان را کاهش میدهد و لازم است گفته شود که زمانی که صورت مان لاغر است ، دماغ جلوه زیادی پیدا میکند و اگر دماغ بزرگی داشته باشیم ، بیش از حد در صورت مان خودنمایی میکند.

ادامه مطلب

چرا استفاده از ماهی در رژیم غذایی ضروری است ؟

یکی از موجودات دریایی که در دریا فراوان است و از غذاهای مورد استفاده توسط انسان ها میباشد ، ماهی است که بعنوان یک غذای پر خاصیت در میان مردم رایج میباشد. کسانی که به بیماری دچار میشوند به سراغ این موجود دریایی میروند و از خاصیت های زیاد آن استفاده میکنند. میخواهیم به بررسی یک سوال بپردازیم : چرا استفاده از ماهی در رژیم غذایی ضروری است ؟

ادامه مطلب

آیا لازم است این مواد غذایی را در یخچال بگذاریم ؟

خیلی از افراد هر چیزی که به دستشان میرسد را داخل یخچال میگذارند و افراد زیاد دیگری هم هستند که میدانند چه چیزهایی را باید در یخچال بگذارند ، کدام یک از این دو صحیح میباشد ؟ جواب هیچکدام است. چرا ؟ چون اطلاعات عمومی افراد در گذاشتن مواد غذایی و خوراکی در یخچال پایین است و برخی مواد غذایی و خوراکی وجود دارند که گذاشتن آن ها در یخچال نه تنها نیاز نیست ، بلکه اشتباه است.

ادامه مطلب

موز سیاه چه خاصیتی دارد ؟

گیاه موز در روزگار امروزی در همه مناطقی که رطوبت خوبی دارند و گرمسیری هستند کشت میشود. موز میوه ای است که اگر روزانه ۱ عدد از آن توسط کودکان مصرف شود ، اینکه احتمال بروز آسم در کودکان وجود داشته باشد کاهش می یابد. اگر صبح و زمانی که از خواب بیدار میشویم موز مصرف کنیم ، بدن در مقابل آن واکنش مثبت نشان میدهد و فواید زیادی دارد.

ادامه مطلب

برای اینکه سیب تازه نگهداشته شود ، این نکات را بخوانید

M. Pumila نامی علمی است که برای سیب انتخاب شده و باید بگوییم که سیب یکی از پر بهره ترین و پر خاصیت ترین میوه هاست که بدن در مقابل آن واکنش مثبت نشان میدهد. در خانواده گلسرخیان درخت برگ ریزی به نام سیب وجود دارد که این میوه گوشتی و بسیار شیرین از آن بدست می آید. سیب بصورت معمول خام استفاده میشود ولی در غذاها و نوشیدنی های مختلف هم میتوان از آن بهره برد.

ادامه مطلب

تاثیرگذاری نمک بر روی بدن چگونه است ؟

کلر و ناتریم ( سدیم ) ۲ موردی هستند که نمک از آن ها بدست می آید و باید بگوییم که نمک محلول در آب میباشد. نمک یکی از واجب ترین مواد مورد استفاده در سبد غذایی برخی افراد یا خانواده ها است و میتوان آن را جزء مهم ترین املاح زندگی آن ها دانست. در دریا میتوان مقدار بسیار زیادی نمک را پیدا کرد که قابل استفاده و برداشت هستند.

ادامه مطلب

موهایتان را با این روشهای خانگی و طبیعی تقویت کنید

پستانداران از ویژگیهایی برخوردار هستند که یکی از این ویژگی ها داشتن مو میباشد. البته نیاز است گفته شود که بعضی گونه ها در یک یا چند دوره از زندگی شان بدون مو میباشند و بعضی هم از زمانی که به دنیا می آیند مودار هستند. مو یکی از نیازهای بدن میباشد که باید به آن دقت زیادی شود. ما فقط به موی سر و صورت مان دقت میکنیم اما این درست نیست و باید از موهای تمام بدن مراقبت کرد.

ادامه مطلب

داشتن مغز سالم نیازمند چه چیزهایی است ؟

اکثر بی مهرگان و تمامی مهره داران در بدنشان عضوی پیچیده و حساس به نام مغز دارند که مغز در بدن برخی از آن ها وزنی دو کیلویی دارد. در مغز ۳ عضو وجود دارد به نام های : ساقه مغز ، مخچه ، نیمکره های مخ که در میان آن ها نیمکره های مخ حجم زیادتری نسبت به دو مورد دیگر دارند. در واقع توانایی حل مسئله ، فکر کردن و حرف زدن از نیمکره های مخ به ما میرسد.

ادامه مطلب

محصولات تراریخته با بدن ما چه میکنند ؟

مردم زیادی هستند که فکر میکنند بزرگ و زیبا بودن تمامی محصولات مربوط به خودشان است و بصورت طبیعی بار آمده اند. البته این طرز فکر در خصوص محصولاتی که از مکان های مطمئن تهیه میشود درست میباشد اما همیشه نمیتوان به ظاهر محصولات اعتماد کرد. اگر گول ظاهر محصولات را بخوریم ، بدنمان را با خطری جدی مواجه مینماییم ، چرا که تمامی محصولات بصورت طبیعی بار نیامده اند.

ادامه مطلب

این خوراکی از سرماخوردگی جلوگیری میکنند

Rhinopharyngitis ( رینوفارنژیت ) ، Nasopharyngitis ( نازوفارنژیت ) ، Common Cold ( سرماخوردگی ) یا Acute Coryza ( زکام حاد ) یک بیماری منتقل شونده است که بینی بصورت عمده تحت تاثیرش قرار میگیرد. سردرد ، خسته شدن ، عطسه و سرما را احساس کردن مواردی هستند که سرماخوردگی با آن ها خود را بروز میدهد و به ما میفهماند که یا باید سریعاً برای درمان آن اقدام نماییم یا تا آخر آن را تحمل کنیم.

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز