تازه های بیماری و راه درمان - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » سلامت » تازه های بیماری و راه درمان

تازه های بیماری و راه درمان

با درد پریود چیکار کنیم ؟

رحم از پوشش داخلی برخوردار است که از این پوشش در زمان های منظمی خون جاری میشود که این جاری شدن خون را پریود میگویند. دختر از زمانی که به بلوغ میرسد تا زمانی که دوران یائسگی اش سر خواهد رسید ، به پریود دچار است. پریود در زمانی که یک زن باردار است و شیرده میباشد ، بصورت معمول رخ نمیدهد و در این زمان ها متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب

ماده های زائد بدن را با این نوشیدنی از بین ببرید

شاید شما هم جزء افرادی باشید که فکر میکنند بدن انسان همه کارها را کاملاً خودکار انجام میدهد و نیازی نیست ما اقدامی در خصوص آن انجام دهیم. باید گفته شود که این طرز فکر اشتباه است ، چرا ؟ چون که بدن انسان همواره در مقابل تهدیدات خارجی و داخلی قرار دارد و ما وظیفه داریم که به بدن مان در انجام مقابله با تهدیدات یاری رسانی کنیم ، در غیر اینصورت خودمان متحمل ضرر خواهیم شد.

ادامه مطلب

استرس و اضطراب تان را با دعا برطرف کنید

وقتی که به یک نفر از لحاظ روانی فشار وارد میشود و این فشار از حد تحمل آن فرد بیشتر است ، این اتفاق را استرس میگویند. زمانی که احساسی ناخوشایند به همراه دلواپسی و هراس به انسان دست میدهد ، این حس را اضطراب میگویند. استرس و اضطراب دو موردی هستند که هیچ انسانی از آن ها در امان نبوده ، مگر اینکه با روش هایی بتوانیم آن ها را برطرف کنیم.

ادامه مطلب

این ۵ روش شکم تان را صاف میکند

تناسب اندام یکی از موضوعاتی است که در اعتماد به نفس فرد تاثیر بسزایی دارد و اگر بتوانیم به تناسب اندام متعادل برسیم و آن را حفظ کنیم ، قطعاً زندگی مان هم شامل تغییراتی خواهد شد. رسیدن به یک اندام مناسب و متعادل نیاز به تلاش و صبر دارد و نمیتوان یک شبه به تناسب اندام متعادل رسید. ما میخواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید به مرور زمان به تناسب اندام خوبی برسید.

ادامه مطلب

دلیل اینکه نمیتوانم شب ها راحت بخوابم چیست ؟

خواب مرحله بسیار مهمی برای هر فرد است که باید مرتب صورت بگیرد و اگر در خواب مان بی دقتی کنیم ، مشکلات آن گریبان گیرمان خواهد شد. زمانی که خواب کافی نداشته باشیم ، نمیتوانیم به کارهای روزمره مان به درستی برسیم و زمانی که نتوانیم خوب بخوابیم ، مشکلاتی از لحاظ جسمی ، اخلاقی ، رفتاری و … برایمان بوجود می آید.

ادامه مطلب

آیا روشی برای درمان گلو درد در خانه وجود دارد ؟

یکی از نشانه هایی که به ما میفهماند که سرما خورده ایم ، گلو درد میباشد که عارضه دردناک و بدی است. گلو درد میتواند به رتبه های بالاتر ارتقا یابد و بصورت میکروبی دربیاید که آن را گلو درد میکروبی مینامند. اینکه سرما بخوریم دست ما نیست و هیچکس هم به سرماخوردگی علاقه ای ندارد ولی وقتی با سرماخوردگی دچار میشویم ، گلو درد هم همراهش است که باعث رنجش ما میشود.

ادامه مطلب

چگونه میتوان زگیل را در خانه درمان کرد ؟

در گوشت غده ای به نام زگیل بوجود می آید که نام علمی اش Verruca میباشد. رشد زگیل بر روی پا و دست صورت میگیرد ولی امکانش هست که دیگر نقاط بدن به آن مبتلا شوند و رشد کنند. اسید ازتیک یکی از انواع دارو سوزاننده میباشد که مقدار اندک آن در درمان زگیل موثر است. وجود زگیل زیاد در پوست را در ادبیات فارسی آژخ ناک مینامند.

ادامه مطلب

برای رفع لاغری صورت چیکار کنیم ؟

خیلی از افراد از لاغری صورت شان گله دارند و به دنبال روش هایی برای درمان لاغری صورت شان میگردند. البته باید بگوییم که حق دارند ، چرا ؟ چون که صورت لاغر درصد زیادی از زیبایی انسان را کاهش میدهد و لازم است گفته شود که زمانی که صورت مان لاغر است ، دماغ جلوه زیادی پیدا میکند و اگر دماغ بزرگی داشته باشیم ، بیش از حد در صورت مان خودنمایی میکند.

ادامه مطلب

سرماخوردگی از چه راهی درمان میشود ؟

فصل پاییز و فصل زمستان ۲ فصل دلهره آوری هستند که خیلی از افراد وقتی در این فصل ها زندگی میکنند ، نگران این موضوعند که آیا سرما میخورند یا نه. سرماخوردگی مختص شخص خاصی نیست و میتواند به همه سرایت کند. هنگامی که با سرماخوردگی روبرو میشویم ، از لحاظ بدنی اذیت خواهیم شد و از کار و زندگی هم جا خواهیم ماند.

ادامه مطلب

کمبود ویتامین با بدنمان چه میکند ؟

بدن انسان به انواع ویتامین ها نیاز دارد و بدون ویتامین نمیتوان درست زندگی کرد. ویتامین ها هر کدام در بدن وظایف مخصوص را بر عهده دارند و جایگاهشان از قبل مشخص شده است. هر ویتامینی وظیفه تامین عضو یا عضوهایی از بدن را بر عهده دارد و در صورتی که هر کدام از ویتامین ها به آن بخش نرسند ، آن بخش قطعاً با مشکلاتی روبرو خواهد شد که علائمش هم دیده میشود.

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز