رژیم درمان - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » سلامت » رژیم درمان

رژیم درمان

تاثیر آجیل در لاغری!!

امروز براتون مقاله ای درباره ارتباط آجیل ها با لاغری جمع آوری کردیم !! آجیل ها بسیار سالم هستند، زیرا سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها می باشند. در واقعا آن ها با طیف گسترده ای از فواید سلامتی در ارتباط هستند، از جمله محافظت در برابر بیماری های قلبی و دیابت.با این حال، آنها دارای چربی و کالری بالا هم هستند که باعث می شود بسیاری از افراد از ترس چاق شدن از خوردن آجیل اجتناب کنند. این مقاله نگاهی به شواهدی می اندازد که نشان می دهد آیا آجیل ها دوستدار چاقی هستند یا لاغری؟این مقاله مفید را از دست ندهید. با تک موج همراه باشید

آجیل ها کالری بالایی دارند: دلیلش این است که بخش زیادی از آن ها چربی است، که یک منبع متمرکز از انرژی است. یک گرم چربی دارای ۹ کالری است در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین فقط ۴ کالری دارد. آجیل حاوی چربی غیراشباع است. این نوع چربی با محافظت در مقابل بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی همراه است.

 

مقدار کالری و چربی موجود در انواع آجیل (۲۸ گرم):

   گردو: ۱۸۳ کالری و ۱۸ گرم چربی
آجیل برزیلی: ۱۸۴ کالری و ۱۹ گرم چربی
بادام: ۱۶۱ کالری و ۱۴ گرم چربی
پسته: ۱۵۶ کالری و ۱۲ گرم چربی
بادام زمینی: ۱۵۵ کالری و ۱۲ گرم چربی

 

از آنجا که آجیل ها دارای چربی و کالری بالایی هستند، بسیاری از افراد تصور می کنند که اضافه کردن آجیل به رژیم غذایی منجر به افزایش وزنشان می شود. با این حال، بررسی و شرح مطالعات علمی که در ادامه مقاله خواهید خواند از این نظر حمایت نمی کند.

 

خلاصه:
از آن جا که آجیل ها محتوای چربی بالایی دارند، دارای کالری بالا هم بوده و منبعی متمرکز از انرژی هستند. حتی مقدار کمی آجیل هم محتوای چربی و کالری بالایی دارد.چندین مطالعه مشاهده ای مشخص کردند که مصرف منظم آجیل ربطی به افزایش وزن نداشته و حتی می تواند از آن جلوگیری کند.به عنوان مثال، یک مطالعه که روی رژیم غذایی ۸۸۶۵ زن و مرد در مدت ۲۸ ماه انجام شد.

 

نشان داده است افرادی که ۲ وعده یا بیشتر در هفته آجیل مصرف می کردند نسبت به افرادی که هرگز آجیل نمی خورند یا به ندرت می خورند، ۳۱ درصد کمتر با خطر افزایش وزن روبرو بوده اند.همچنین یک بررسی روی ۳۶ مطالعه نشان داده است که مصرف منظم آجیل، به افزایش وزن، شاخص توده بدنی (BMI ) یا اندازه دور کمر، ربطی ندارد.

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : محاسبه شاخص توده بدنی BMI
در مطالعات کنترل شده ای که شرکت کنندگان باید از یک رژیم غذایی خاص به علاوه انواع مختلف آجیل استفاده می کردند، تغییری در وزن بدنشان ایجاد نشد.از همه مهم تر، در مطالعاتی که آجیل به رژیم غذایی افرادی که می توانستند هر چه دلشان می خواهد بخورند، اضافه شد، مصرف آجیل منجر به اضافه وزنشان نشد. تعداد کمی از مطالعات گزارش داده اند که خوردن آجیل با افزایش وزن همراه بوده است. با این حال هر گونه افزایش وزن خیلی کم و بسیار کمتر از حد انتظار و در طولانی مدت بوده است.

 

خلاصه:
مطالعات نشان داده اند که خوردن آجیل به طور منظم، باعث افزایش وزن نمی شود. صرف نظر از این که افراد یک رژیم غذایی سخت را دنبال کنند یا هر چه دلشان می خواهد بخورند. حتی مصرف آجیل در برخی موارد از افراد در مقابل افزایش وزن محافظت می کند.مطالعات مشاهده ای متعددی نشان داده اند که مصرف مکرر آجیل با وزن کم تر بدن همراه است. علت این مساله مشخص نیست اما ممکن است علت آن سبک زندگی سالم افرادی باشد که آجیل مصرف می کنند.

 

با این حال مطالعات انسانی نشان میدهد که استفاده از آجیل به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کاهش وزن، جلوی کم شدن وزن را نمی گیرد بلکه این روند کاهش وزن را تسریع می کند.به عنون مثال، یک مطالعه روی ۶۵ فرد دارای اضافه وزن یا چاق برای مقایسه رژیم غذایی کم کالری همراه با بادام نسبت به یک رژیم غذایی کم کالری همراه با کربوهیدرات های پیچیده انجام شد.آن ها مقدار مساوی کالری، پروتئین، کلسترول و چربی اشباع مصرف نمودند.

 

در پایان دوره ۲۴ هفته ای، افرادی که رژیم بادام داشتند، ۶۲ درصد کاهش وزن و BMI بیشتر، ۵۰ درصد کاهش دور کمر بیشتر و ۵۶ درصد کاهش توده چربی بیشتر را تجربه کردند.در مطالعات دیگر، رژیم های غذایی با کالری کنترل شده که حاوی آجیل ها بودند همین نتایج مشابه را در کاهش وزن نسبت به رژیم غذایی با کالری کنترل شده بدون آجیل، نشان دادند.با این حال، گروه مصرف کننده آجیل، بهبود میزان کلسترول، ار جمله کاهش کلسترول بد LDL و تری گلیسرید را تجربه کردند. این منافع در گروهی که رژیم غذایی بدون آجیل داشتند، مشاهده نشد.

 

خلاصه:
خوردن آجیل به طور منظم به عنوان بخشی از رژیم غذایی کاهش وزن می تواند این روند را تسریع کند و سطح کلسترول را بهبود بخشد.افرودن آجیل به رژیم غذایی با کاهش گرسنگی و احساس سیری به مدت بیشتر، در ارتباط است.به گزارش ایران ناز به عنوان مثال، مشخص شده مصرف بادام به عنوان میان وعده باعث کاهش گرسنگی و میل خوردن می شود.در یک مطالعه، به بیش از ۲۰۰ نفر گفته شد که به عنوان میان وعده بادام زمینی بخورند.نتیجه این بود که آن ها به طور طبیعی در طول روز کالری کمتری مصرف می کردند. این اثر زمانی که بادام زمینی به جای وعده غذایی به عنوان میان وعده مصرف میشد، بیشتر بود.

 

محققان فکر می کنند تاثیر سرکوب اشتهای بادام زمینی به خاطر افزایش تولید هورمون های پپتید peptide YY (PYY)و/یا کولسیستوکینین (CCK) cholecystokinin است که هر دو به تنظیم اشتها کمک می کنند.نظریه ای که محققان ارائه دادند این است که محتوای پروتئین و چربیغیراشتباع بالا می تواند مسئول این اثر باشد.مطالعات نشان می دهند که ۵۴ – ۱۰۴ درصد کالری اضافه که  به خاطر آجیل به رژیم غذایی اضافه می شود باعث کاهش طبیعی مصرف سایر مواد غذایی و در نتیجه خنثی می شود.به عبارت دیگر، خوردن آجیل به عنوان یک میان وعده باعث افزایش احساس سیری شده که منجر به کمتر خوردن غذاهای دیگر می شود.

 

خلاصه:
مصرف آجیل با کاهش اشتها و افزایش احساس سیری در ارتباط است. این مساله به این معنی است که افراد با خوردن آجیل به طور طبیعی در طول روز تمایل کمتری به خوردن سایرخوراکی ها دارند.ساختار و محتوای فیبر بالا در آجیل ها به این معنی است که یا باید پودرشان کنید یا کاملا بجوید، بخش زیادی از آجیل از طریق روده و به صورت هضم نشده به روده بزرگ منتقل شده و در نتیجه بعضی از مواد مغذی از قبیل چربی ها، جذب نشده و با مدفوع از دست می روند.این دلیل دیگری است برای این که آجیل ها دوست کاهش وزن هستند.

 

در حقیقت مطالعات نشان می دهد که بعد از خوردن آجیل، مقدار چربی که از طریق مدفوع دفع می شود بین ۵ تا ۲۰ درصد افزایش می یابد.این مساله نشان میدهد که بخش زیادی از چربی موجود در آجیل حتی در بدن جذب هم نمی شود.به گزارش ایران ناز جالب توجه است، چگونگی فرآوری و آماده سازی آجیل ها تاثیر زیادی در جذب مواد مغذی موجود در آن ها از جمله چربی دارد.

 

برای مثال، یک مطالعه نشان می دهد که میزان چربی دفع شده با مدفوع برای بادام زمینی کامل ۱۷٫۸ درصد و در کره بادام زمینی ۷ درصد و در روغن بادام زمینی ۴٫۵ درصد است.برشته کردن آجیل ها هم می تواند باعث افزایش جذب مواد مغذی آن ها شود.بنابراین، جذب چربی و کالری از آجیل، زمانی که آن ها را به صورت کامل می خورید، کمتر است.

 

خلاصه:
مقداری از چربی آجیل کاملا جذب بدن نمی شود و با مدفوع از بدن خارج می شود. از دست دادن چربی زمانی که آجیل را به طور کامل مصرف کنید، بیشتر است.برخی شواهد نشان می دهد که مصرف آجیل می تواند کالری سوزانده شده در حال استراحت را افزایش دهد.یک مطالعه نشان داد شرکت کنندگان بعد از مصرف یک وعده غذایی حاوی گردو نسبت به یک وعده غذایی حاوی چربی از منابع لبنی، ۲۸ درصد کالری بیشتری سوزاندند.

 

مطالعه دیگر نشان داد که مصرف مکمل روغن بادام زمینی به مدت ۸ هفته باعث افزایش ۵ درصدی کالری سوزی می شود با این که این روند فقط در افراد دارای اضافه وزن مشاهده شد.علاوه بر این، برخی مطالعات نشان می دهد که خوردن آجیل در افراد چاق و دارای اضافه وزن می تواند باعث افزایش چربی سوزی شود.با این حال، نتایج،  بسیار مختلف است، و مطالعات با کیفیت بهتر برای تایید ارتباط بین مصرف آجیل و افزایش سوزاندن کالری مورد نیاز است.

 

خلاصه:
مطالعات متعددی نشان می دهد که خوردن آجیل می تواند سوزاند چربی و کالری را در افراد چاق و دارای اضافه وزن، افزایش دهد.

 

نتیجه گیری:

– آجیل ها با وجود داشتن کالری و چربی بالا بسیار سالم هستند.

– مصرف آجیل به طور منظم به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ربطی به اضافه وزن نداشته و حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

– با این حال کنترل اندازه مصرف آن ها بسیار مهم است. دستورالعمل های بهداشت عمومی مقدار ۱ اونس ( ۲۸ گرم ) روزانه را توصیه نموده است که می توانید در بیشتر روزهای هفته مصرف نمایید.

– گزینه سالم برای مصرف آجیل انواع ساده و بدون نمک آن هاست.

نام غذاهای پر کالری اما لاغر کننده

سلام خدمت تک تک همراهان سایت تک موج . امروز مقاله ای درباره اینکه چه غذاهای پرکالری واسه کسانی که قصد لاغری دارند خوبه !! ویا چه تاثیری در سلامت فرد دارد خدمت شما هستیم .تعداد زیادی از غذا هاي پرکالری میباشند که می‌توانند در کاهش وزن شما تاثیرگذار باشند، ما در این مقاله این مواد خوراکی را معرفی می‌کنیم. قانون پایه برای کاهش وزن شامل میزان کالری هاي دریافتی کمتر در مقایسه با کالری هاي سوزانده شده هست. و در شرایطی که ممکن هست برای کاهش کیلوهای اضافه یک کسری کالری ایجاد کنید، این به معنای آن نیست که باید رژیم خوراکی خود را تنها بر زمینه اعداد شکل دهید.

در حقیقت، متخصصان تغذیه می‌گویند که مصرف بعضی مواد خوراکی با محتوای کالری بالا برای کسب موفقیت در مسیر کاهش وزن خوب میباشند. در ادامه با بعضی از این مواد خوراکی پر کالری و سرشار از مواد مغذی «فیبر، چربی، و پروتئین» که می‌توانند به لاغر شدن شما کمک کنند، اکثر آشنا میشویم.

 

آووکادو
یک سوم از یک آووکادو دارای ۸۰ کالری هست، اما آن ها دارای تقریبا ۲۰ ویتامین و مواد معدنی و همین طور سه گرم فیبر میباشند. این میوه با محتوای کالری بالا منبع خوبی برای پتاسیم هست، که یک ماده معدنی خوب برای مقابله با نفخ محسوب می‌شود و همین طور سرشار از چربی هاي تک غیر اشباع هست.

 

در کنار فیبر، این چربی ها به حفظ احساس سیری در مدت زمانی طولانی‌تر کمک میکنند و هوس هاي خوراکی در طول روز را کاهش میدهند.یک روش خوب برای افزودن آووکادو به رژیم خوراکی کاهش وزن بهره گیری از این میوه به همراه تخم مرغ نیمرو در وعده خوراکی صبحانه هست. اینکار موجب میشود تا روز خود را با احساس سیری و پری آغاز کنید و برای ساعت ها این احساس را حفظ کنید.

 

زرده تخم مرغ
اگر در تلاش برای کاهش وزن خود هستید، مصرف سفیده تخم مرغ به جای تخم مرغ کامل ممکن هست روشی آسان برای کاهش کالری هاي دریافتی باشد، اما اینکار در بلند مدت ممکن هست به روند کاهش وزن شما کمک نکند. زرده تخم مرغ منبع خوبی برای مواد مغذی مثل ویتامین A، ویتامین هاي B، K، و کولین هست.

 

این مواد مغذی از عملکرد سوخت و ساز و سلامت تیروئید پشتیبانی می‌کنند، که هر دو مورد برای کاهش وزن ضروری میباشند. زرده تخم مرغ یکی از چربی ها با تراکم بالای مواد مغذی هست که می‌توانید مصرف کنید، از این رو، به جای حذف کامل آن از رژیم خوراکی خود بهتر هست حذف مواردی دیگر را برای کاهش کالری هاي مصرفی مد نظر قرار دهید.

 

لبنیات پر چرب
پیشنهاد هاي سنتی رژیم خوراکی کاهش وزن به این نکته اشاره دارند که شما باید تنها لبنیات کم چرب یا بدون چربی مصرف کنید، اما اینکار ممکن هست عمده خوب و موثر نباشد. پژوهش هاي اخیر نشان داده اند افرادی که لبنیات پر چرب مصرف میکنند دارای نرخ هاي پایین‌تر چاقی نسبت به افرادی میباشند که لبنیات کم چرب مصرف می‌کنند.

 

در شرایطی که این یافته ها میتوانند به واسطه عوامل بسیاری شکل گرفته باشند، چربی شیر حاوی اسید چربی به نام اسید لینولئیک کونژوگه «CLA» هست که می‌تواند کاهش چربی را تشویق کند. افزون بر این، چربی اضافه از لبنیات پر چرب، مثل ماست یونانی پر چرب،

 

احساس سیری و پری را بهتر ایجاد میکنند. این به معنای کاهش هوس هاي خوراکی و مصرف میان وعده ها و در کل غذا خوردن کمتر هست. هنگامی که برای کاهش وزن تلاش میکنید، برترین انتخاب برای شما مصرف نسخه هاي ساده «فاقد قند» لبنیات و افزودن میوه ها و مغزهای خوراکی تازه برای بهبود عطر و طعم و بافت انها هست.

 

مغزهای خوراکی
اگر در پی کاهش وزن هستید، بهره گیری از مغزهای خوراکی بعنوان میان وعده میتواند یک گزینش خوب باشد. آن ها سرشار از پروتئین، فیبر، و چربی هاي تک و چند غیر اشباع میباشند که در شکل گیری احساس سیری و پری برای مدت زمانی طولانی‌تر موثر عمل میکنند.ایران ناز گرچه باید به این نکته دقت داشته باشید که در مصرف مغزهای خوراکی نباید زیاده روی کنید.

 

بادام و پسته بیشترین میزان کالری را ارائه می‌کنند.مصرف حدود ۲۳ عدد بادام یا ۴۹ عدد پسته معادل دریافت ۱۶۰ کالری هست. با تقسیم بندی مناسب و رعایت اعتدال در مصرف میتوانید اهداف کاهش وزن خود را با کمک مغزهای خوراکی محقق سازید.

 

روغن زیتون
روغن زیتون یکی از اجزا اصلی رژیم خوراکی مدیترانه اي محسوب می‌شود و این رژیم خوراکی بر مبنای غذا خوردن متعادل و سالم شکل گرفته هست. در نتیجه، جای شگفتی نیست که متخصصان مصرف روغن زیتون که از محتوای کالری بالا برخوردار هست را برای کاهش وزن پیشنهاد میکنند. این روغن دارای یک اسید چرب چند غیر اشباع هست که التهاب را کاهش می‌دهد. التهاب یکی از دلایل شایع افزایش وزن هست.

 

گفته میشود، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حدود ۱۲۰ کالری دارد، از این رو، بهتر هست از آن بعنوان چاشنی سالاد و برای پخت و پز سبزیجات بهره گیری شود. بهره گیری از روغن زیتون به همراه حُمُص بعنوان یک میان وعده سالم که به خوبی احساس سیری را در انسان ایجاد می‌کند نیز برای کاهش وزن بسیار پیشنهاد شده هست.

همه چیز درباره اضافه وزن و نگرانی در دوران بارداری

همه چیز درباره اضافه وزن و نگرانی در دوران بارداری , وزن و نگرانی در دوران بارداری  ,بارداری در وزن بالا,بارداری کاهش وزن,بارداری با اضافه وزن , اضافه شدن وزد در دوران بارداری

افزایش وزن در طول بارداری

ادامه مطلب

چرا استفاده از ماهی در رژیم غذایی ضروری است ؟

یکی از موجودات دریایی که در دریا فراوان است و از غذاهای مورد استفاده توسط انسان ها میباشد ، ماهی است که بعنوان یک غذای پر خاصیت در میان مردم رایج میباشد. کسانی که به بیماری دچار میشوند به سراغ این موجود دریایی میروند و از خاصیت های زیاد آن استفاده میکنند. میخواهیم به بررسی یک سوال بپردازیم : چرا استفاده از ماهی در رژیم غذایی ضروری است ؟

ادامه مطلب

وزن تان را با این چند روش طبیعی کاهش دهید

اگر وزن مناسبی نداشته باشیم و در کنترل وزن متعادل مان نا موفق عمل کنیم ، قطعاً از کارهای زیادی جا خواهیم ماند و دغدغه آن به خودی خود میتواند جلوی خیلی از عمل های ما را بگیرد. افرادی که اضافه وزن دارند ، با دغدغه کاهش وزن روبرو هستند و میتوان به صراحت گفت که اکثر کسانی که وزنی بیشتر از وزن معمولی دارند ، در پیشرفت کردن کند هستند.

ادامه مطلب

چگونه وزن ثابتی داشته باشیم ؟

خیلی از افراد به اندام شان توجه میکنند و تناسب اندام برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تناسب اندام موردی است که اگر از آن برخوردار باشیم ، اعتماد به نفس بالایی خواهیم داشت و بصورت کلی در روابط اجتماعی مان هم تاثیر خودش را خواهد گذاشت. حفظ وزن یکی از کارهای نسبتاً سخت است که میتوان با دانستن مواردی آن را آسان کرد.

ادامه مطلب

ایجاد سرطان در بدن با مصرف برخی مواد غذایی ، چرا ؟

غذا خوردن یکی از ضرورات و عادات برای هر انسان است که تمامی انسان ها باید آن را انجام دهند ، اما آیا قانون غذایی رعایت میشود ؟ آیا افراد با بدنشان درست رفتار کنند ؟ آیا غذایی استفاده میشود که بدن در حداقل خطر ضرر آن قرار دارد ؟ شاید به گوشتان رسیده باشد که برخی مواد غذایی سرطان زا هستند و نباید استفاده کرد ، چرا اینگونه است ؟

ادامه مطلب

آشنایی با خوراکی های مخصوص خانم ها

خوراکی های مخصوص خانم ها, غذاهای مفید برای خانمها, رژیم غذایی ویژه بانوان ,رژیم غذایی مفید, غذای دریایی

خوراکی های مخصوص خانم ها,  غذاهای مفید برای خانمها,  رژیم غذایی ویژه بانوان ,رژیم غذایی مفید, غذای دریایی

در این مطلب از سایت تک موج شما را با چند خوراکی مفید مخصوص خانم ها آشنا میکنیم . برای آشنایی با این خوراکی ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامه مطلب

روش های داشتن شکم کاملا صاف و تضمینی

داشتن شکم کاملا صاف یکی از آرزو های اکثر افراد میباشد که مدام در حال تلاش و کوشش برای دستیابی به آن هستند. امروز در مجله اینترنتی تک موج روش های موثر داشتن شکم کاملا صاف و بدون چربی را به شما ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید .

نتیجه تصویری برای شکم صاف

روزانه ۶ وعده غذا بخورید: یکی از رازهای افزایش متابولیسم و رهایی از چربی شکم، تغییر در رژیم غذایی است. با مصرف روزانه ۵ تا ۶ وعده غذای کوچک و پیشگیری از گرسنگی طولانی مدت بدن، می‌توانید به راحتی وزن کم کنید. وعده صبحانه خود را ۳۰ دقیقه بعد از زمان بیدار شدن شروع کنید و مقادیر زیادی آب در طول روز بنوشید.

 

بر روی پروتئین‌ها تمرکز کنید: مصرف کربوهیدرات‌های ساده مانند نان سفید یا پاستا را محدود کنید و به جای آن از پروتئین‌های موجود در بوقلمون، تخم مرغ، سینه مرغ، ماهی‌های غنی از امگا ۳ و پروتئین آب پنیر لذت ببرید.

 

تمرین‌های قلبی عروقی انجام دهید: هدف روزانه ۳۰ دقیقه ورزش قلبی عروقی و برای ۳ تا ۵ بار در هفته است. تمرین‌های قلبی عروقی شامل پیاده روی، دوچرخه سواری و هر ورزش دیگری است که ضربان قلب را افزایش دهد.ورزش‌های آموزش قدرت انجام دهید: کلید افزایش متابولیسم، افزایش توده عضلانی است. حداقل دو بار در هفته ورزش‌های مرتبط با آموزش قدرت انجام دهید.

 

خواب کافی دریافت کنید: تحقیقات نشان داده که محرومیت از خواب می‌تواند منجر به افزایش اشتها شود زیرا هورمون‌های تنظیم کننده گرسنگی با کاهش میزان خواب تغییر می‌کنند. پس در شبانه روز حداقل ۷ تا ۹ ساعت خواب کامل داشته باشید.

 

استرس خود را کنترل کنید: استرس باعث افزایش سطح کورتیزول می‌شود و میل شما را به مصرف مواد غذایی ناسالم افزایش می‌دهد. استرس خود را با پیاده روی، نوشیدن چای و یا خواندن کتاب انجام حرکات یوگا کنترل کنید.

مشکل چاقی بیشتر با رژیم غذایی

رژیم غذایی,رژیم غذایی لاغری,رژیم غذایی مناسب,رژیم غذایی کبد چرب,رژیم غذایی برای چاق شدن,رژیم غذایی برای پسردار شدن,رژیم غذایی برای کبد چرب,

رژیم غذایی,رژیم غذایی لاغری,رژیم غذایی مناسب,رژیم غذایی کبد چرب,رژیم غذایی برای چاق شدن

 من به‌عنوان یک روان‌درمانگر مشاهده می‌کنم که مراجعینم با بی‌میلی با نقطه‌نظر اساسی عاموت برخورد می‌کنند. عاموت معتقد است که بدن تمایل دارد در وزن‌های خاصی تثبیت شود. پس از یک کاهش وزن ۵ الی ۷ کیلوگرمی، به مرحله تثبیت می‌رسیم و علی‌رغم ادامه رژیم،

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز