پیشگیری بهتر از درمان - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
خانه » سلامت » پیشگیری بهتر از درمان

پیشگیری بهتر از درمان

در استفاده از این وسایل روزمره احتیاط کنید

تمامی انسان ها از وقتی که از خواب بیدار میشوند تا وقتی که دوباره به خواب میروند با وسایل متعددی روبرو هستند که استفاده از خیلی از این وسایل کار هر روزه شان است. تشخیص اینکه این وسایل برای ما خطر دارند یا نه کار سختی نیست و فقط نیاز است ما در هنگام استفاده از آن ها دقت کنیم. اگر بتوانید احتیاط لازم را در خصوص استفاده از این وسایل به عمل آورید ، قطعاً از ورود ویروس های زیادی به پوست و بدن تان جلوگیری کرده اید.

ادامه مطلب

ماده های زائد بدن را با این نوشیدنی از بین ببرید

شاید شما هم جزء افرادی باشید که فکر میکنند بدن انسان همه کارها را کاملاً خودکار انجام میدهد و نیازی نیست ما اقدامی در خصوص آن انجام دهیم. باید گفته شود که این طرز فکر اشتباه است ، چرا ؟ چون که بدن انسان همواره در مقابل تهدیدات خارجی و داخلی قرار دارد و ما وظیفه داریم که به بدن مان در انجام مقابله با تهدیدات یاری رسانی کنیم ، در غیر اینصورت خودمان متحمل ضرر خواهیم شد.

ادامه مطلب

سنگ کلیه با مصرف این چند ماده غذایی بوجود می آید

در ادرار انسان کانی هایی وجود دارد که از آن ها جسم سفت و سختی به نام سنگ کلیه بوجود می آید که قطعاً ۱ بار هم که شده نام آن به گوشتان خورده است. این سنگ ها بصورت معمول دفع شان از طریق مجرای ادرار صورت میگیرد و باید گفته شود که اگر سنگ کلیه کوچک باشد ، نشانه ای از خود بروز نمیدهد و سنگ های بزرگ از خود علائم نشان میدهند.

ادامه مطلب

آیا لازم است این مواد غذایی را در یخچال بگذاریم ؟

خیلی از افراد هر چیزی که به دستشان میرسد را داخل یخچال میگذارند و افراد زیاد دیگری هم هستند که میدانند چه چیزهایی را باید در یخچال بگذارند ، کدام یک از این دو صحیح میباشد ؟ جواب هیچکدام است. چرا ؟ چون اطلاعات عمومی افراد در گذاشتن مواد غذایی و خوراکی در یخچال پایین است و برخی مواد غذایی و خوراکی وجود دارند که گذاشتن آن ها در یخچال نه تنها نیاز نیست ، بلکه اشتباه است.

ادامه مطلب

موز سیاه چه خاصیتی دارد ؟

گیاه موز در روزگار امروزی در همه مناطقی که رطوبت خوبی دارند و گرمسیری هستند کشت میشود. موز میوه ای است که اگر روزانه ۱ عدد از آن توسط کودکان مصرف شود ، اینکه احتمال بروز آسم در کودکان وجود داشته باشد کاهش می یابد. اگر صبح و زمانی که از خواب بیدار میشویم موز مصرف کنیم ، بدن در مقابل آن واکنش مثبت نشان میدهد و فواید زیادی دارد.

ادامه مطلب

تاثیرگذاری نمک بر روی بدن چگونه است ؟

کلر و ناتریم ( سدیم ) ۲ موردی هستند که نمک از آن ها بدست می آید و باید بگوییم که نمک محلول در آب میباشد. نمک یکی از واجب ترین مواد مورد استفاده در سبد غذایی برخی افراد یا خانواده ها است و میتوان آن را جزء مهم ترین املاح زندگی آن ها دانست. در دریا میتوان مقدار بسیار زیادی نمک را پیدا کرد که قابل استفاده و برداشت هستند.

ادامه مطلب

موهایتان را با این روشهای خانگی و طبیعی تقویت کنید

پستانداران از ویژگیهایی برخوردار هستند که یکی از این ویژگی ها داشتن مو میباشد. البته نیاز است گفته شود که بعضی گونه ها در یک یا چند دوره از زندگی شان بدون مو میباشند و بعضی هم از زمانی که به دنیا می آیند مودار هستند. مو یکی از نیازهای بدن میباشد که باید به آن دقت زیادی شود. ما فقط به موی سر و صورت مان دقت میکنیم اما این درست نیست و باید از موهای تمام بدن مراقبت کرد.

ادامه مطلب

داشتن مغز سالم نیازمند چه چیزهایی است ؟

اکثر بی مهرگان و تمامی مهره داران در بدنشان عضوی پیچیده و حساس به نام مغز دارند که مغز در بدن برخی از آن ها وزنی دو کیلویی دارد. در مغز ۳ عضو وجود دارد به نام های : ساقه مغز ، مخچه ، نیمکره های مخ که در میان آن ها نیمکره های مخ حجم زیادتری نسبت به دو مورد دیگر دارند. در واقع توانایی حل مسئله ، فکر کردن و حرف زدن از نیمکره های مخ به ما میرسد.

ادامه مطلب

محصولات تراریخته با بدن ما چه میکنند ؟

مردم زیادی هستند که فکر میکنند بزرگ و زیبا بودن تمامی محصولات مربوط به خودشان است و بصورت طبیعی بار آمده اند. البته این طرز فکر در خصوص محصولاتی که از مکان های مطمئن تهیه میشود درست میباشد اما همیشه نمیتوان به ظاهر محصولات اعتماد کرد. اگر گول ظاهر محصولات را بخوریم ، بدنمان را با خطری جدی مواجه مینماییم ، چرا که تمامی محصولات بصورت طبیعی بار نیامده اند.

ادامه مطلب

این خوراکی از سرماخوردگی جلوگیری میکنند

Rhinopharyngitis ( رینوفارنژیت ) ، Nasopharyngitis ( نازوفارنژیت ) ، Common Cold ( سرماخوردگی ) یا Acute Coryza ( زکام حاد ) یک بیماری منتقل شونده است که بینی بصورت عمده تحت تاثیرش قرار میگیرد. سردرد ، خسته شدن ، عطسه و سرما را احساس کردن مواردی هستند که سرماخوردگی با آن ها خود را بروز میدهد و به ما میفهماند که یا باید سریعاً برای درمان آن اقدام نماییم یا تا آخر آن را تحمل کنیم.

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز