گوناگون - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » اخبار روز » گوناگون

گوناگون

اچ تی سی به گوگل تعلق گرفت

HTC نام یکی از کمپانی های معروف خارجی است که اکثراً نام آن را در لیست گوشی ها دیده ایم و گوشی هایی که توسط این کمپانی به تولید رسیده اند ، مخاطبان خاص خود را دارند. اچ تی سی تا کنون توسط فرد لیو ( مدیر عامل ) مدیریت میشده است و از این به بعد شاهد مدیریتی تازه ای خواهم بود که این مدیریت همان گوگل معروف و محبوب است.

ادامه مطلب

رابطه ی افتادن دندان ها و ناتوانی های جسمی و ذهنی در میانسالی 

رابطه ی افتادن دندان ها و ناتوانی های جسمی و ذهنی در میانسالی

 

رابطه ی افتادن دندان ها و ناتوانی های جسمی و ذهنی در میانسالی 

 

یکی از دلایل افتادن دندان در افراد سالمند را میتوان ناتوانی های ذهنی و جسمی دانست. پژوهشگرانی که به ارتباط میان افتادن دندان با ناتوانی های ذهنی و جسمی پی برده اند اظهار داشتند که افتادن دندان می تواند از نشانه های اولیه ی بیماری در سنین بالاتر باشد.

آن ها دریافته اند که افتادن دندان با آهسته راه رفتن و ضعف عملکرد حافظه مرتبط است. تیم پزشکی دانشگاه لندن در انگلستان،در یک هفته نامه مربوط به جامعه سالمندی آمریکا،توضیح می دهد که چگونه از طریق تحقیقات انجام شده بر روی بیش از ۳۱۰۰ فرد دارای سنین ۶۰ سال در سرتاسر انگلستان به استدلال های لازم رسیده است.

اطلاعاتی که از بررسی های طولانی مدت بر افراد سالمند انگلستان به دست آمده به پژوهشگران این امکان را می دهد که به مقایسه آزمایشات به عمل آمده از حافظه و سرعت راه رفتن افراد هم سنِ بی دندان و دارای دندان بپردازند. یافته ها حاکی از آن است که حافظه و سرعت راه رفتن افرادی که دندان های خود را از دست داده اند نسبت به افراد دارای دندان هم سن خود، ده درصد ضعیف تر است.

دکتر جورجیو ساکوز رئیس بخش بیماری های مسری و سلامت عمومی دانشگاه لندن میگوید:تحقیقات نشان میدهد که افتادن دندان میتواند از نشانه های اولیه پیدایش ناتوانی های ذهنی و جسمی در سنین بالاتر بخصوص ۶۰ تا ۷۴ سال باشد. ( در این مطلب بخوانید : با آب میوه های مفید بیشتر آشنا شوید !)

هر چند در مقایسه با عوامل بسیاری از قبیل سن،جنسیت،استعمال دخانیات،نوشیدنی های الکلی،افسردگی،سلامت جسمانی،و به ویژه شرایط اجتماعی-اقتصادی ارتباط میان افتادن دندان و ضعف عملکرد حافظه کم تاثیر کمتری دارد اما با وجود تمامی این موارد تاثیر آهسته راه رفتن و ضعف عملکرد ذهنی بر افتادن دندان ها هنوز هم پابرجاست.

افرادی که دندان ندارند همیشه آهسته تر از افراد دارای دندان هم سن خود راه میروند.همچنین محققان به ارتباط میان افتادن دندان و ضعف حافظه در ده سال اخیر اشاراتی داشته اند. لازم به ذکر است که این مورد بیشتر در میان افراد دارای سنین ۶۰ تا ۷۴ سال رخ میدهد.در هر حال افتادن دندان میتواند از نشانه های سریع ناتوان شدن در سالیان بعدی زندگی باشد. ( در این مطلب بخوانید : دلایل ایجاد خشکی پوست و روش های درمان آن…)

دکتر ساکوز از شرایط اجتماعی-اقتصادی به عنوان عامل موثری بر افتادن دندان و ناتوانی های ذهنی و جسمی یاد میکند.وی به تاثیر عوامل اجتماعی مانند سطح تحصیلات و وضعیت مالی بر سلامت روانی و عمومی قشر فقیر اجتماع تاکید دارد.

او اضافه کرد با وجود دلایل محکم بر ارتباط میان افتادن دندان و ناتوانی ذهنی و جسمی، افتادن بیش از حد دندان های در بزرگسالان میتواند هشداری باشد که نشانگر افزایش میزان ناتوانی در سنین پیری است.او اظهار داشت عوامل بسیار زیادی از جمله شیوه ی زندگی و عوامل روان شناختی در این ناتوانی دخالت دارند که میتوانند دستخوش تغییراتی شوند.

در یک مقاله منتشر شده با موضوع دندان پزشکی در آگوست سال ۲۰۱۴ توسط انجمن های بین المللی و آمریکایی آمده است در حالی که افتادن دندان در آمریکا در پنجاه سال گذشته بسیار کم بوده است،اما در حال حاضر اختلافات طبقاتی بسیار افزایش یافته است.در این مقاله ذکر شده است که امروزه افتادن دندان در خانواده های متمول آمریکایی به ندرت اتفاق می افتد در حالیکه در ایالت های فقیرنشین بسیار رایج است.

بیماری های لثوی از شایع ترین دلایل افتادن دندان در بزرگسالان می باشد.

مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۲ توسط مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها، تخمین زده است که حدود نیمی از جمعیت بزرگسال آمریکا از کم گرفته تا شدید دچار بیماری های لثوی هستند.همچنین مطالعات نشان میدهد این بیماری در افراد فقیر(بیش از ۶۵ درصد)دارای سطح تحصیلی پایین(حدود ۶۷ درصد) و سالمندان(تقریبا ۷۰ درصد) رایج تر است. این مطالعات حاکی از آن است که شیوع بیماری های لثوی در میان آمریکایی های ۶۵ سال یا بیشتر حدود ۷۰ درصد است.

 

اپل چه جوابی برای حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور دارد ؟

اپل یکی از کمپانی های معروفی است که با محصولات با کیفیت و عالی اش بازار خوبی دارد. اپل به علت امنیت بالایی که در محصولاتش قرار میدهد به محبوبیت زیادی رسیده و این محبوبیت در ایران هم وجود دارد ، اما متاسفانه این کمپانی به تازگی اقدام به حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور نموده است. چرا چنین عملی از اپل سر زده است ؟ چه توضیحی برای این اقدام وجود دارد ؟

ادامه مطلب

آشنایی با شادترین کشور دنیا

شادترین کشور دنیا,شادترین کشور دنیا ۲۰۱۷,شادترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۷,شادترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۷,شادترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۷,شادترین کشور دنیا

 

شادترین کشور دنیا,شادترین کشور دنیا 2017,شادترین کشور دنیا در سال 2017

در ادامه مطلب از سایت تک موج شما را با شاد ترین کشور دنیا آشنا خواهیم کرد

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز