اصول و فروع دین - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
خانه » مذهبی » اصول و فروع دین

اصول و فروع دین

این دعا مخصوص ماه صفر است

ماه محرم و ماه صفر دو ماهی هستند که مسلمانان در این ماه ها عزادار میباشند. ماه محرم که مختص شهادت امام حسین ( ع ) ، حضرت ابوالفضل العباس ( ع ) و یاران با وفایشان است و ماه صفر هم شامل رویدادهای زیادی میباشد. چهلم امام حسین ( ع ) و شهادت امام رضا ( ع ) دو نمونه از رویدادهایی هستند که در ماه صفر وجود دارند و باید گفته شود که ماه صفر ماه غم و ماه عزاداری برای انسان های شریف خدایی است.

ادامه مطلب

ماه صفر و حوادث تاریخی این ماه

ماه محرم اولین ماه قمری است که بعد از آن ماه صفر شروع میشود. ماه صفر که دومین ماه قمری به حساب می آید ، معنی نامش خالی و تهی میباشد. ماه محرم ماه حرامی است و در این ماه مردم دوران جاهلیت از جنگ دست میکشیده اند ، بعد از اینکه ماه محرم تمام میشده است جنگ ها دوباره شروع میشده اند و خانه ها تهی و خالی میمانده اند و به همین دلیل نام صفر برای ماه بعد از محرم انتخاب شده است.

ادامه مطلب

قبل از رفتن به محل کار این دعا را بخوانید

خداوند متعال در زندگی انسان ها بر روی کره زمین هیچ چیزی را نیمه کاره نگذاشته و تمامی کارهای خدا بر روی اصول و منطق هستند. خداوند با نزول قرآن بر پیغمبر اسلام ، حضرت محمد (ص) ، علاوه بر اینکه انسان ها را به آرامش با خواندن و درک قرآن دعوت کرد ، بلکه به انسان یاد داده که از طریق دعا میتواند به خیلی موارد دست یابد.

ادامه مطلب

زن از نظر دین اسلام چه حق و حقوقی بر شوهرش دارد ؟

اگر بروید و در مورد دین های مختلف جهان تحقیق کنید ، هیچ دینی کامل تر و بهتر از دین اسلام را پیدا نخواهید کرد. دین های دیگر قانون ها و احکام خاص خود را دارند که برخی از آن ها واقعاً دور از عقل هستند. دین اسلام برای هر احکامی عادلانه و منطقی تصمیم گیری کرده و حضرت محمد (ص) با آوردن این دین میان مردم به دستور خدا ، راه حقی را بر انسان ها آشکار ساخت.

ادامه مطلب

خواندن چه سوره هایی در اول و آخر روز خوب است ؟

تمام سوره های قرآن خاصیت خاص خودشان را دارند و یکی از خاصیت های ثابت شده قرآن ، آرامش رسیدن به انسان در هنگام خواندن آن است. اسلام و قرآن به ما آموخته که از راه اسلامی و قرآنی میتوان به کمال رسید ، موفق و خوشبخت بود. ما میتوانیم هنگامی که صبح از خواب بیدار میشویم و هنگامی که روز در حال به پایان رسیدن است ، سوره هایی بخوانیم که خواندن آن ها علاوه بر ثواب ، خاصیت های فراوانی دارد.

ادامه مطلب

قبول نشدن نماز شراب خوار تا ۴۰ روز ، چرا ؟

قطعاً شما هم شنیده اید که در دین اسلام هر چیزی که انسان را از حالت طبیعی اش خارج کند حرام است و حتی نزدیک بودن به افرادی که حالت طبیعی شان را از دست داده اند کار درستی نیست. دین اسلام دینی است که اگر به احکام و قوانینش احترام بگذاریم ، نه تنها به خداوند متعال و امام زمان (عج) نزدیکتر میشویم ، بلکه فواید زیاد دیگری هم همانند حفظ سلامت عایدمان میشود.

ادامه مطلب

روش تضمینی برای گرفتن حاجت چیست ؟

انسان های زیادی در این دنیا هستند که برای گرفتن حاجت سراغ روش های گوناگون غیر دینی میروند اما باید بگوییم که اگر از طریق دین و آن هم دین حق اسلام از خدا طلب چیزی را کنیم ، قطعاً بی نتیجه نخواهیم ماند. دین اسلام دینی است که برای هر مسئله ای جواب دارد و جاجت گرفتن از طریق روشهای آن حتمی است. زیارت عاشورا زیارتی پر خاصیت است که با استفاده از آن میتوان تضمینی حاجت گرفت.

ادامه مطلب

رقصیدن زن در چه صورتی حرام است و در چه صورتی حلال ؟

زن موجودی است که خداوند آن را آفریده تا کامل کننده مرد باشد و ارزش زیادی دارد. ارزش یک زن به شخصیت ، اخلاق ، رفتار و حیای اوست و اگر زن بداند که چگونه میتواند به بهترین نحو زنانگی کند ، قطعاً ارزش بیشتری پیدا میکند. یکی از مسائلی که در خصوص زنان وجود دارد ، مسئله رقصیدن آنهاست. رقصیدن زن در چه صورتی حرام است و در چه صورتی حلال ؟

ادامه مطلب

نماز خواندن با بدن یا لباس نجس در چه صورتی قبول است ؟

خداوند متعال تکلیفی شرعی را بر روی دوش انسان قرار داده که قصد خداوند متعال از انجام این کار ، نزدیک کردن بنده به خود اوست که بالاتر از او دیگر نیست. خیلی از افراد فکر میکنند که نماز خواندن فقط از روی اجبار است ، در صورتی که اینگونه نیست و اگر بتوانیم نماز را درک کنیم ، آرامشی ابدی خواهیم داشت. نماز خواندن هم قوانین خاص خود را دارد که باید آن ها را رعایت نمود.

ادامه مطلب

در شام حضرت زینب (س) چه خطبه ای خواندند ؟

زمانی که حضرت فاطمه زهرا (س) فرزند سوم شان را بدنیا آوردند ، نام او را زینب نهادند. زینب (س) زنی شجاع و مقدس میباشد که خصلت هایشان از بزرگانشان به ایشان ارث رسیده است. در کربلا حضرت زینب (س) در کنار برادرانش امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) حضور داشته و مرگ عزیزانش را یک به یک به چشم دیده است. حضرت علی اکبر (ع) ، حضرت علی اصغر (ع) و قاسم ۳ تن دیگر از عزیزان حضرت زینب (ع) میباشند که حضرت زینب (س) صبور مرگ شان را به چشم دیده اند.

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز