بیوگرافی - مجله اینترنتی تک موج
با کلیک بر روی 1+ تک موج را محبوب کنید
امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه » سرگرمی » بیوگرافی

بیوگرافی

بیوگرافی هومن سیدی

زمینه فعالیت : بازیگر، کارگردان
تولد: ۱۳۵۹ در رشت
ملیت : ایرانی
همسر : آزاده صمدی(۱۳۸۶-۱۳۹۲)
فرزندان : یک دختر

هومن سیدی (متولد ۱۳۵۹ در رشت) بازیگر تئاتر و و تلویزیون ایرانی است.

زندگینامه
او پس از پایان دوره متوسطه و دریافت دیپلم گرافیک کار خود را با حضور در کلاس‌های انجمن سینمای جوان رشت و ساخت چند فیلم کوتاه آغاز کرد. سپس به تهران آمد و در کلاس‌های بازیگری کارنامه (با مدیریت پرویز پرستویی) شرکت کرد.

هومن سیدی در سال ۱۳۸۶ با آزاده صمدی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک دختر بود. وی در سال ۱۳۹۳ از آزاده صمدی جدا شد.

 

درباره زندگی هنری
نخستین فعالیت حرفه‌ای‌اش را با حضور در فیلم «یک تکه نان» کمال تبریزی تجربه کرد و سپس نقش کوتاهی را در «چهارشنبه‌سوری» اصغر فرهادی ایفا کرد. برای بازی در نقش اصلی «پابرهنه در بهشت» بهرام توکلی انتخاب شد و آرش معیریان نیز از او در فیلم «آن که دریا می‌رود» بهره برد. او در تئاتر «همسایه آقا» حسین کیانی هم به ایفای نقش پرداخت. در پرونده وی بازی در سریال راه بی‌پایان ساخته همایون اسعدیان و تله‌فیلم «سایاب» محمدعلی سجادی بوده است. او در سریال راه بی پایان و سی امین روز با همسرش آزاده صمدی همبازی بود. از کارهای دیگر او بازی در سریال تا ثریا ساخته سیروس مقدم و تله‌فیلم، قصه داوود و قمری ساخته آیدا پناهنده می‌توان نام برد.

 

کارگردانی
سیدی پس از ساخت چند فیلم کوتاه (از جمله: «۳۵ متری سطح آب» و «دندان آبی» که بخاطر آنها جوایز متعددی از جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد) اولین فیلم بلند خود را در سال ۱۳۸۹ نام آفریقا کارگردانی کرد. این فیلم در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (بخش آثار ویدئویی) جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن (آزاده صمدی) را از آن خود کرد. سیدی به غیر از کارگردانی، به عنوان نویسنده و تدوینگر نیز در این اثر حضور داشت.

 

شهاب حسینی یکی بازیگران این فیلم است که تنها ده کلمه دیالوگ می‌گوید و در تمام مدت فیلم سکوت اختیار کرده است. جواد عزتی دیگر بازیگر این اثر که بار کمیک فیلم را به دوش می‌کشد اما، نقش پر دیالوگی را ایفا می‌کند. منتقدان سینمای ایران «آفریقا» را در زمرهٔ اثار سینمای نوآر ایران برشمرده‌اند. همچنین بسیاری هومن سیدی را ادامه دهنده سبک اصغر فرهادی می‌دانند.

او هم چنین کارگردان نمایش تئاتر روایت ناتمام یک فصل معلق بوده است.

 

حواشی
آخرین فیلم او با سرمایه گزاری مستقیم بابک زنجانی تولید شده که دومین سرمایه‌گذاری مستقیم بابک زنجانی در سینمای ایران است.

 

فیلم های سینمایی
*  اعترافات خطرناک ذهن من (۱۳۹۳)
*  سیزده (۱۳۹۲)
*  خط ویژه (۱۳۹۲)
*  آفریقا ۱۳۸۹
*  آنکه دریا می‌رود (۱۳۸۵)
*  پابرهنه در بهشت (۱۳۸۴)
*  چهارشنبه‌سوری (۱۳۸۴)
*   یک تکه نان (۱۳۸۳)

 

فیلم های تلویزیونی
*  قصه داوود و قمری
*  سایاب
*  اگر باران ببارد

 

مجموعه‌های تلویزیونی
*  راه بی پایان(همایون اسعدیان)
*  سی امین روز(جواد افشار)
*  تا ثریا(سیروس مقدم)
*  مهرآباد(۱۳۹۲)

 

تئاتر
*  کارگردانی نمایش روایت ناتمام یک فصل معلق

مختار چه کسی بود؟

نگاهی به شخصیت تاریخ ساز و مذهبی مختار

علامه مقرم در مورد عقیده مختار می گوید: از روایاتی که دلالت دارد بر این که امام زین العابدین علیه السلام برای مختار از خدا طلب بخشش و رحمت کرده و در حق او دعا کرده و هم چنین سایر روایاتی که دشنام و لعن او را منع کرده، برای علمای ما صداقت و اخلاص مختار را در این که مردم را به اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله فرامی خوانده [و به آن خاندان عقیده داشته ]روشن می سازد.

 

لذا علما او را از تهمت های ناروا و ناپسندی که دشمنان اهل بیت علیهم السلام به او بسته اند پاک می دانند، و از علمایی که به پاکی، صداقت و خلوص نیت و اعتقاد او به اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله تصریح نموده اند: «ابن داود» در کتاب رجالش، و «ابن طاوس» در تحریر الطاوسی و «علامه حلّی» در الخلاصه و استر آبادی در حاشیه بر کتاب منهج المقال و «فاضل حائری» در منتهی المقال می باشند.

 

 

*امامی بودن مختار مدعی اجماع علمای شیعه و سنی است

علامه مامقانی در مورد مذهب مختار معتقد است که او امامی مذهب بود و بالاتر از آن، در زمینه امامی بودن مختار مدعی اجماع علمای شیعه و سنی است و در ادامه کلام خود می گوید حق این است که مختار معتقد به امامت حضرت سجاد علیه السلام بود، و در این مورد چهار دلیل می آورد که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 

 

۱٫ ارسال هدیه های ارزشمند از سوی مختار به امام سجاد علیه السلام کاشف است از اعتقاد مختار به امامت حضرت سجاد علیه السلام؛ زیرا اگر مختار به امامت «محمد حنفیه» قائل بود نه حضرت سجّاد، می بایست هدایایش را به امام خود یعنی محمد حنفیه می فرستاد نه حضرت سجاد.

 

 

۲٫ مامقانی دعای امام سجاد علیه السلام در حق مختار و طلب جزای خیر از خدا برای او را دلیل بر امامی بودن او ذکر می کند و هم چنین می افزاید مختار کسی بود که امام صادق علیه السلام برای او طلب رحمت کرد. بنابراین معنی ندارد که بگوییم امام برای کسی که از نظر عقیده با او مخالف بود طلب رحمت و اظهار رضایت و خشنودی کند. زیرا به اعتقاد امامیه رضایت ائمه علیهم السلام گواه و گویای رضایت خداوند است و خداوند تنها از بندگان پاک و مخلص خود رضایت دارد.

 

 

آیت اللّه خویی رحمه الله نیز دعای امام سجّاد علیه السلام در حق مختار را دلیل واضح و برهان انکارناپذیر بر امامی بودن وی می داند.

 

 

۳ علامه امینی هم در مقام دفاع از حقانیت عقیده مختار و نهضت او چنین می فرماید:

هر کسی که با چشم بصیرت و حقیقت بین و به دور از تعصب و غرض ورزی ها کتاب های تاریخ، حدیث و علم رجال را مطالعه و بررسی کند متوجه می شود که مختار از شخصیت های بزرگ دین و از مردان مخلص و هدایت شده است و نهضت بزرگ او جز برای برپایی عدالت و مبارزه با دشمنان دین و ریشه کن سازی بیدادگری امویان نبوده است، و ساحت او از مذهب کیسانی به دور است [این می رساند که او به امامت حضرت سجاد علیه السلام معتقد بوده است] و نسبت های ناروایی که به او داده شده، دروغی بیش نیست و مختار از همه آن نسبت ها و تهمت ها پاک است؛ از این رو پیشوایان دین ما یعنی حضرت امام سجاد علیه السلام و امام باقر علیه السلام و حضرت امام صادق علیه السلام بر او رحمت فرستاده و وی را مدح کرده و از نهضتش قدردانی کرده و او و اعمالش را موجب ستایش خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله دانسته اند.

 

 

دانشمندان اسلام نیز از مختار به بزرگی یاد و او را از نسبت ها و تهمت های ناروا پاک دانسته اند که از آن جمله اند: «سیدجمال الدین بن طاوس» در رجال آیت اللّه علامه در خلاصه و «ابن داود» در «رجال» و ابن نما در کتابی که در شرح حال مختار (ذوب النضار) نوشته است و «مقدس اردبیلی» در حدیقة الشیعه و «صاحب معالم» در التحریر الطاووسی و «قاضی نوراللّه مرعشی» در مجالس المؤمنین. همه اینان مختار را ستایش کرده و «شیخ ابوعلی» در منتهی المقال و بسیاری از علمای دیگر از او دفاع کرده اند.

 

 

علمای پیشین به حدّی برای مختار عظمت قائل بودند که شهید اول رحمه الله در کتاب مزار خود زیارت نامه مخصوصی برای او نوشته است، که در آن زیارت نامه ایشان با صراحت به درستی عقیده و راستی راه او گواهی داده و این که او به ولایت اهل بیت علیهم السلام معتقده بوده، به آن اخلاص داشته، عشق می ورزیده، در راه خدا گام بر می داشته، از پیروان و دوستان امام زین العابدین علیه السلام بوده و در راه کسب رضایت پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و امیرمؤمنان علیه السلام جان خود را نثار کرده و برای خشنودی ائمه اطهار علیهم السلام و یاری فرزندان علی علیه السلام و گرفتن انتقام خون حسین علیه السلام و یاران باوفای او بسیار کوشیده است.

 

 

مرحوم علامه امینی در الغدیر نقل می کند: «قبر مختار در روزگاران گذشته از مزارهای مشهور در نزد شیعه بود [و امروز هم مزارش در کوفه زایران بسیاری دارد] و بنابر آنچه در صفحه ۱۳۸، جلد اول رحله «ابن بطوطه» آمده گنبد معروفی هم داشته است. این گفته ایشان می رساند که مختار از بزرگان شیعه بوده و نزد آنان منزلت بسیاری داشته است.

بیوگرافی سهراب سپهری

امروز زندگینامه شاعر بزرگ شعرنو را برای شما آماده کردیم سهراب سپهری شاعر ایرانی که اهل کاشان بودو… با ادامه این مطلب همراه تک موج باشید

مروری بر شرح زندگی سهراب سپهری

 

تولد سهراب سپهری:

سهراب سپهری، در ۱۵ مهر ۱۳۰۷ دیده به جهان گشود. سهراب کودکی را در کاشان، در باغ اجدادی گذراند که در محله دروازه عطا قرار داشت. پدر سهراب سپهری، اسداللّه خان سپهری و مادر سهراب، فروغ سپهری نام داشتند. سهراب سپهری، به جز سرودن شعر، نقاشی هم می کرد. خانواده سهراب سپهری اهل فرهنگ و هنر و ادب بودند و تأثیری که سهراب از چنین فضایی می گرفت، در بیشتر زندگیش به شکل گیری باورها و شخصیتش کمک می کرد.

 

 

 

دوران کودکی سهراب سپهری:

سهراب سپهری چنین می انگاشت که دوران کودکی بسیار خوبی داشته است. او روزهایی سراسر شور و هیجان را در طبیعت باغ خانه می گذراند و لحظه هایی تکرار ناشدنی را تجربه می کرد. سهراب، عاشق روزهای آفتابی بود. اسفند کاشان را نیز به عنوان سرآغاز رویش جوانه ها و شکوفه ها خیلی دوست داشت.

 

سهراب سپهری، بهترین شاگرد مدرسه بود و همیشه سهراب را به عنوان نمونه معرفی می کردند. یکی از سرگرمی های سهراب، گِل بازی در روزهای تابستانی بود. گرفتن حشرات مختلف، نگه داری برخی حیوانات مثل بوقلمون، اردک و مرغ و خروس، دیگر سرگرمی سهراب بود. گیاهان، در زندگی کودکانه سهراب سپهری جایی مهم و مؤثر داشتند. سهراب در آغوش طبیعت زنده و ملموس و همگون با وجودش می بالید و سال ها را پشت سر می گذاشت. صبح ها خیلی زود، وقتی که هوا هنوز گرگ و میش بود، از خواب برمی خاست و تا تاریک روشن غروب، به بازی و شیطنت می پرداخت. او همواره پس از انجام دادن تکلیف های مدرسه، نقاشی می کرد.

 

 

دوران نوجوانی و جوانی سهراب سپهری:

زندگینامه سهراب سپهری‌، همان نقاشی‌ها و شعرهای اوست‌.

 

 

سهراب سپهری، اندک اندک دوران کودکی را پشت سر می گذاشت. شش سال ابتدایی تحصیل به پایان آمد. عادت کتاب خواندن، از زمان فراگیریِ خواندن و نوشتن در کودکی، در سهراب شکل گرفته بود و ساعت های معینی را مطالعه می کرد.

 

 

 

ورزش و شکار پرندگان نیز از دیگر سرگرمی های این دوران سهراب سپهری است. در اوقات فراغت هم به سرودن شعر و کشیدن تابلوهای نقاشی می پرداخت. در انجمن هفتگی شعر نیز شرکت می کرد. سهراب سال های تحصیل در دانشکده را با موفقیت پشت سر گذاشت. استعداد سرشار و شور و اشتیاقش برای فراگیری آموزه های تازه، تحسین و توجه استادان دانشکده را برمی انگیخت.

 

 

 

سهراب سپهری و ویژگی های اخلاقی اش:

یکی از خصوصیات اخلاقی سهراب سکوت کردن بود او می توانست ساعت ها در یک جمع، خاموش بنشیند و اغلب فکر می کرد. از این رو بود که هیچ کس از دوستان وهنرمندان سخنی را از او به یاد ندارد که در رد و اثبات کسی بر زبان آورده باشد سهراب سپهری انسانی است پویا و جستجوگر که سیر زندگی اوپیوسته رو به تعالی بود. این تعالی روحی و معنوی یک روزی در شعر و زمانی در نقاشی هایش متجلی میشد گویی شعر و نقاشی دو بال پرواز او برای رسیدن به افق های دوردست و زیبا بود. وی در این سیرسلوک و پویایی به موفقیتی کم نظیر دست یافت.

 

 

 

رفتار بزرگوارانه سهراب با خانواده‌،دوستان‌، آشنایان‌، هنرمندان و کسانی که با آنها در تماس بود نشان از غنای روحی وانسان دوستانه او داشت به عبارتی دیگر: ما در بررسی سبک زندگی سهراب سپهری با عناصری پر از نشاط و عشق و زیبایی روبرو می شویم. ومی توانیم بازتاب این عناصر را در نقاشی و شعر سهراب شپهری، به زیباترین وجه ببینیم. می‌توان گفت‌: زندگی نامه سهراب سپهری‌، همان نقاشی‌ها و شعرهای اوست‌. که در اجزا هنرش آشکار است.

 

 

 

 سبک شعر سهراب سپهری:

 

سهراب سپهری شاعری تصویرگراست

سپهری از جمله شاعران معاصری است که شناخت درست و کافی با شعر و سبک نیما داشت. در عین پیروی از سبک نیما، خود صاحب سبک و خلاق بود. و خلاقیت سهراب در بیشتر در استفاده بدیع از رنگ و کلمه بوده است. سهراب سپهری شاعری تصویرگراست و این جنبه از شعر سهراب با طبیعت گرایی او مرتبط است؛ ضمن این که دیدگاه عارفانه دارد و خدا را در طبیعت جستجو می کند.

اما آشنایی نداشتن با نمادها و رمز های شعری سهراب سپهری ابهاماتی را برای خوانندگان ایجاد می کند. شعر سهراب چون نقاشی او رنگارنگ است. وی در شعرش نگران انسان و سرنوشت اوست. او همه را به نگریستن دقیق تر در پیرامون خود و به جهانی برتردعوت می کند. همه ی اشیا برای او حیات دارند واین اشیا دارای روح و احساس هستند.

 

 

 

مجموعه آثار سهراب سپهری:

• آثار منظوم سهراب: هشت کتاب، مرگ رنگ، زندگی خواب ها، آوار آفتاب، شرق اندوه، صدای پای آب، مسافر، حجم سبز، ما هیچ ما نگاه، آوارکتاب، زندگی خواب ها

 

 

 

• آثار منثور سهراب سپهری: اتاق آبی

سهراب در سال ۱۳۳۷ دو کتاب “آوار آفتاب” و “شرق اندوه”را آماده چاپ کرد ولی موفق به چاپ آنها نشد و سرانجام در سال ۱۳۴۰ این دو کتاب را به همراه”زندگی خواب ها” زیر عنوان “آوار کتاب” منتشر کرد. در این کتاب سهراب سپهری می توان  جلوه های زبان خاص او را دید و همچنین شور و شوق آمیخته با طبیعت گرایی را بیشتر دید. در مجموعه  “شرق اندوه ” سپهری از هر نظر تحت تاثیر غزل های دوشعر بلند “صدای پای آب” و “مسافر” پنجمین و ششمین کتاب های سهراب سپهری هستند.

 

شهرت سپهری از سال ۱۳۴۴  با انتشارشعر بلند “صدای پای آب”  آغاز شد. در “صدای پای آب” است که سپهری به فرم خاص خود در شعر دست می یابد. فرم و محتوای شعر سپهری، از “صدای پای آب” به بعد به هماهنگی می رسند “صدای پای آب”، کنایه از صدای پای مسافری در سفر زندگی است. این شعر که روز به روز بر شهرت و محبوبیت او افزود، اولین بار در فصلنامه ی «آرش» درآبان همان سال منتشرشد. در سال ۱۳۴۵ شعر بلند “مسافر”که بیان سیرو سفر و دیدگاه فلسفی زندگیش بود منتشر شد که از درخشان ترین شعرهای فارسی دوره معاصر است.

 

سهراب سپهری در سال ۱۳۵۵ تمام هشت دفتر و منظومه خود را در “هشت کتاب” گردآورد هشت کتاب” نموداری تمام از سیر معنوی شاعر جویای حقیقت است. و یکی از اثر گذارترین مجموعه ها، در تاریخ شعر نو ایران است.

 

 

 

مرگ سهراب سپهری:

آرامگاه سهراب سپهری؛ مشهد اردهال کاشان

در سال  ۱۳۵۸، ناراحتی جسمی سهراب سپهری آغاز و علائم سرطان خون در وی نمایان شد. در دی ماه همین سال جهت درمان به انگلستان سفر می كند و اسفند ماه به ايران باز مي گردد.

سرانجام  اول ارديبهشت ۱۳۵۹ ساعت ۶ بعد ازظهر، در  بيمارستان پارس تهران جان به جان آفرین تسلیم کرد. فرداي آن روز با همراهی چند تن از اقوام و دوستش محمود فيلسوفی، صحن امامزاده سلطان علی، روستای مشهد اردهال واقع در اطراف كاشان ميزبان ابدی سهراب گرديد.  آرامگاه سهراب سپهری در ابتدا با قطعه آجر فيروزه ای رنگ مشخص بود و سپس سنگ نوشته ای از هنرمند معاصر، رضا مافی، با قسمتی از شعر «واحه‌ای در لحظه» از کتاب حجم سبز از سهراب سپهری، جايگزين شد:

 

به سراغ من اگر مياييد
نرم و آهسته بياييد
مبادا كه ترک بردارد
چيني نازک تنهايی من

 

این سنگ در مهر ۱۳۸۴ با بی‌دقتی کارگران و به علت سقوط مصالح ساختمانی بر روی آن ، شکست و با سنگ سفیدرنگ دیگری که سعی شده‌بود با سنگ قبلی شباهت داشته‌ باشد تعویض شد. در ۲۹ اسفند ۱۳۸۷، سنگ بزرگتر سیاهرنگی بر روی سنگ سفید نصب گردید.

 

از اشعار سهراب سپهری (روشنی من گل آب)

ابری نیست

بادی نیست

می نشینم لب حوض

گردش ماهی ها روشنی من گل آب

پاکی خوشه زیست

مادرم

ریحان می چیند

نان و ریحان و پنیر آسمانی بی ابر اطلسی هایی تر

رستگاری نزدیک لای گلهای حیاط

نور در کاسه مس چه نوازش ها می ریزد

نردبان از سر دیوار بلند صبح را روی زمین می آرد

پشت لبخندی پنهان هر چیز

روزنی دارد دیوار زمان که از آن چهره من پیداست

چیزهایی هست

که نمی دانم

می دانم سبزه ای را بکنم خواهم مرد

می روم بالا تا اوج من پر از بال و پرم

راه می بینم در ظلمت من پر از فانوسم

من پر از نورم و شن

و پر از دار و درخت

پرم از راه از پل از رود از موج

پرم از سایه برگی در آب

چه درونم تنهاست

بیو گرافی مهران غفوری!!

مهران غفوریان

زمینه فعالیت : سینما و تلویزیون
تولد : ۱۳۵۳
ملیت : ایرانی
پیشه : بازیگر، کارگردان و نویسنده

مهران غفوریان (زاده ۱۳۵۳ تهران) بازیگر، کارگردان و نویسنده ایرانی سینما و تلویزیون است.

زندگینامه مهران غفوریان
در خیابان مولوی تهران به دنیا آمد و بزرگ شده تهرانسر و محله دریاست. پدرش تهرانی و مادرش تبریزی است. یک برادر به نام مهدی دارد که از او ۵ سال بزرگتر است و آهنگسازی می‌کند.

سال ۱۳۷۳ سال وارد دانشگاه شد و در رشته نقاشی به ادامه تحصیل پرداخت.

بازیگری را با مجموعه طنز جنگ ۳۹، داریوش کاردان آغاز کرد. و خیلی زود به جرگه کارگردانان تلویزیونی پیوست. از سال ۱۳۷۶ بود که برنامه گلها را ساخت و پس از آن حرف تو حرف، سپس در برنامه ۱۳۷۷، با مهران مدیری هم بازی شد، سپس این چند نفر را کارگردانی کرد و ساخت که در بین مردم به نام هژیرها معروف شده بود. بعد از آن هم، زیر آسمان شهر را کارگردانی کرد و ساخت که آغازی شد برای پخش هر شب سریالها در تلویزیون.

 

قسمتی از گفتگو با مهران غفوريان
مهران غفوريان يكي از بهترين بازيگران طناز سينما و تلويزيون ايران است. «مجيد دلبندم» و «زير آسمان شهر» از آثار قديمي اوست كه هنوز بعد از سالها در ذهن مخاطب باقي مانده است. چند سالي است كه ديگر از ايشان تجربه بازي و كارگرداني جديدي نديديم اما اكنون حدود ۲ سال است كه با آثار سعيد آقاخاني و رامين ناصر نصير در تلويزيون به نقطه اوج خود رسيده است. او حرفهاي جالبي در اين مصاحبه زد كه خواندش خالي از لطف نيست.

خانواده هنري
ما خانوادگي در عرصه هنر فعاليت داريم. پدر خدا بيامرزم نقاشي مي كرد . من هم از زمان كودكي به دستياري و شاگردي ايشان پرداختم. بعد از چندين سال كار نقاشي، به حرفه بازيگري علاقه مند شدم و اين علاقه منجر به بازيگري و كارگرداني ام شد. مهدي برادرم هم كارهاي هنري از جمله خوانندگي انجام مي دهد و مادر عزيزم هم خانه داري و آشپزي هنري غير قابل وصف دارد.

خصوصيات شخصي ام
من برخلاف شخصيت هايي كه در بازي مي كنم، خيلي جدي ام و در زمان كار با جديت تمام كارهايم را دنبال مي كنم . كساني كه با من كار كرده اند از خصوصيات اخلاقي من با خبر هستند ولي در كل سعي مي كنم هر كاري را در زمان خودش انجام دهم.

راه حل مشكلات
مشكلات مردم با صداقت درست مي شود. كسي كه صداقت در زندگي اش وجود نداشته باشد با مشكلات زيادي روبه رو مي شود. اما كسي كه با صداقت زندگي اش را بچرخاند مشكلي در زندگي اش به وجود نخواهد آمد.

شرط نقش براي بازي
زماني كه كاري به من پيشنهاد مي شود اولين شرط من براي حضور در آن فبلم يا سريال، فيلم نامه و كارگردان خوب است. اگر اين امكانات فراهم شود با كمال ميل نقش را مي پذيرم و بازي مي كنم.

برخورد با مردم
مردم ايران مردمان هنرمندي هستند و هميشه به ما لطف دارند ما را كه در خيابان يا مكان هاي عمومي مي بينند استقبال مي كنند و محبت خودشان را از ما دريغ نمي كنند. آرزو مي كنم كه  بتوانم با كارهايي كه انجام مي دهم گوشه اي از محبت هاي مردم را جبران كنم.

 

فیلم های سینمایی

سالنام فیلمکارگردان
۱۳۹۳مجرد ۴۰ سالهشاهین باباپور
۱۳۹۳مشعلرضا عطاران
۱۳۹۲من کارگرمعلی توحیدپرست
۱۳۹۱خواستگاری قلابیراهب قاسمیان
۱۳۹۱سر پیری معرکه گیریراهب قاسمیان
۱۳۹۱جابه‌جاعلی توکل‌نیا
۱۳۹۰نردبان چوبیفرشاد ارج
۱۳۹۰شیطان در می‌زندولی‌الله رهبر
۱۳۸۹من پلیس نیستممهران غفوریان
۱۳۸۹رفیق فابریکعلیرضا نجف‌زاده
۱۳۸۹سه نفر روی خطخسرو ملکان
۱۳۸۹پیتزا مخلوطحسین قاسمی جامی
۱۳۸۸بی‌ستارهبهمن گودرزی
۱۳۸۸شیر و عسلآرش معیریان
۱۳۸۸حلقه‌های ازدواجشاهین باباپور
۱۳۸۸میشمجید صالحی
۱۳۸۸فوتبالی‌هاسیامک خواجه‌وند
۱۳۸۷پرواز مرغابی‌هاعلی شاه‌حاتمی
۱۳۸۷توهماکبر منصورفلاح
۱۳۸۵دختر میلیونراکبر خامین
۱۳۸۵کلاهی برای بارانمسعود نوابی
۱۳۸۵زن بدلی مهرداد میرفلاح
۱۳۸۳انتخاب تورج منصوری
۱۳۷۷-۱۳۷۸شارلاتانآرش معیریان

 

    مجموعه‌های تلویزیونی

سالنام مجموعهکارگردانتوضیحات
۱۳۹۳در حاشیهمهران مدیریشبکه سه ویژه نوروز ۹۴
۱۳۹۳سیگنال موجود استمهدی مظلومیشبکه سه
۱۳۹۳خاتونمرتضی آتش زمزمپخش در رمضان ۹۳ از شبکه اصفهان
۱۳۹۲روزهای بد، به‌درسعید آقاخانیپخش در نوروز ۹۳
۱۳۹۲شوخی کردم…!مهران مدیری۸۰ قسمت
۱۳۹۱خانه اجاره‌ای (سری دوم)شاهد احمدلو۷۵ قسمت
۱۳۹۰چمدانخسرو ملکانپخش در رمضان ۱۳۹۱ از شبکه ۲
۱۳۹۰خانه اجاره‌ایرامین ناصرنصیر۲۰ قسمت
۱۳۹۰راه در روسعید آقاخانی
۱۳۸۸زن‌باباسعید آقاخانیپخش در نوروز ۱۳۸۹
۱۳۸۸عید امسالسعید آقاخانی
۱۳۸۴ارث بابامسیدجواد رضویاناز شبکه سه پخش می‌شد.
۱۳۸۲ورود ممنوع ممنوعمهران غفوریاناز شبکه تهران پخش می‌شد.
۱۳۸۱زیر آسمان شهر – سری سوممهران غفوریان
۱۳۸۰زیر آسمان شهر – سری دوممهران غفوریان
۱۳۸۰زیر آسمان شهرمهران غفوریان
۱۳۸۰طبقه وسطمهران غفوریان
۱۳۷۹گلهای ۷۹مهران غفوریاندر نوروز ۱۳۸۰ پخش شد.
۱۳۷۹تماشا ۷۹قطعات کوتاه طنز که از شبکه ۳ پخش می‌شد.
۱۳۷۸شب روباههمایون اسعدیانمهران غفوریان تنها در «نسخه تلویزیونی» آن بازی داشت.
۱۳۷۸گلهای ۷۸مهران غفوریاننوروز ۱۳۷۹ پخش شد.
۱۳۷۸این چند نفرمهران غفوریان
۱۳۷۸حرف تو حرفمهران غفوریاناز شبکه ۵ پخش می‌شد.
۱۳۷۷-۱۳۷۸عید آن سال‌هاسعید ابراهیمی‌فراز شبکه ۲ پخش می‌شد.
۱۳۷۷گلهای ۷۷مهران غفوریان
۱۳۷۶عروسی ۷۷مهرداد پوراحمددر نوروز ۱۳۷۷ پخش شد.
۱۳۷۶گلهای ۷۶مسعود آب پروردر نوروز ۱۳۷۷ از شبکه ۳ پخش شد.
۱۳۷۶سلام سلامسیدعلی سمنانی
۱۳۷۵مسابقه پنجغلامحسین لطفیاز شبکه تهران پخش می‌شد.
۱۳۷۵نوروز ۷۵داریوش کاردانشبکه ۱
۱۳۷۵فروشگاهاحمد بهبهانیاز شبکه ۳ پخش می‌شد.
۱۳۷۵فصل دوماز شبکه ۳ پخش می‌شد.
۱۳۷۳لبخند سوممسعود رشیدیصبح‌های جمعه، از شبکه سوم پخش می‌شد.

بیوگرافی سلناگومز

امروز و دراین ساعت از سایت تک موج براتون بیوگرافی سلناگومز خواننده مطرح جهان در خدمت شما هستیم و به معرفی آثار و زندگی نامه سلنا گومز میپردازیم . با ما همراه باشید در تک موج

بیوگرافی و مروری بر شرح زندگی سلنا گومز

 

سلنا مری گومز (زاده ۲۲ ژوئیه ۱۹۹۲) بازیگر و خواننده اهل آمریکا است.سلنا گومز در گرند پریری تگزاس به دنیا آمد. مادر گومز، آماندا داون “مندی” تیفی (به انگلیسی: Amanda Dawn “Mandy” Teefey) (که دارای سابقهٔ بازیگری نیز بوده) وی را در سن ۱۶ سالگی به دنیا آورد.

 

مادر سلنا که فرزندخواندهٔ خانواده‌ای بود، اصلیتی ایتالیایی و پدر او اصلیتی مکزیکی دارد. وقتی که سلنا ۵ ساله بود، مادر و پدرش از هم جدا شدند و او در کنار مادرش بزرگ شد. در سال ۲۰۰۶، مندی (مادر سلنا) برای دومین بار با شخصی به نام برایان تیفی ازدواج کرد و حاصل این ازدواج تولد خواهر ناتنی سلنا، گرسی الیوت  در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۳ بود.

 

 

 سلنا گومز عضو اصلی گروه سلنا گومز و صحنه است و تا به امروز همراه با گروهش سه آلبوم استودیویی با نام‌های ببوس و بگو، سالی بی باران و وقتی خورشید غروب می‌کند را منتشر کرده است. سلنا گومز در ژانویهٔ سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که از گروه خود (برای مدتی) جدا خواهد شد و می‌خواهد بر بازیگری‌اش تمرکز داشته باشد. او موسیقی متن فیلم‌های جادوگران در محلهٔ لرزان، تینکر بل، داستان سیندرلای دیگر و بلرزانش را خوانده است.

سلنا گومز در سال ۲۰۰۸ سفیر سازمان یونیسف شد. او در تاریخ هفتم آوریل سال ۲۰۱۳ ترانه‌ای با نام بیا و آن را بگیر، جدا از گروه موسیقی “سلنا گومز و صحنه” خوانده است. این اولین بار بود که آهنگی از او جزو ۱۰ آهنگ برتر ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد قرار داشت و توسط انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا گواهینامهٔ طلا گرفت. دومین تک آهنگ او با نام کاهش سرعت در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ منتشر شد. همچنین آلبوم خود با نام رقص ستاره‌ها را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد.

 

 

فعالیت اقتصادی سلنا گومز

در اکتبر ۲۰۰۹ سلنا گومز اعلام کرد که قصد راه اندازی خط تولید لباس خود به نام “خیالپردازی با صدای بلند توسط سلنا گومز” را دارد. این خط تولید در پاییز سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد. این مجموعه شامل لباس های بوهمی، تاپ های گلدار، لباس های جین، کت و دامن و شال و کلاه بود که تمام لباس ها از مواد بازیافتی و یا سازگار با محیط زیست بودند.

 

سلنا گومز گفت که این خط تولید برگرفته از سبک شخصی خودش است و لباس ها را “زیبا، زنانه” توصیف کرد. وی بعد ها گفت: “با خط تولیدم، واقعاً می خواهم گزینه هایی به مشتریانم بدم که چگونه می توانند سبک مورد علاقه‌شان رو با یکدیگر به اشتراک بگذارند. من می خواهم تا لباس ها راحت باشند و اینکه سازگار با محیط زیست و آلی هستند، برای من فوق العاده مهم است.همچنین بر روی تمامی برچسب لباس ها، نقل قول هایی که برای من خیلی الهام بخش هستند، وجود دارد و من فقط به دنبال رساندن یک پیام خوب به دیگران هستم.

 

 

آلبوم های سلنا گومز
۲۰۰۹ …… ببوس و بگو  (همراه با گروه )
۲۰۱۰…… سالی بی باران (همراه با گروه)
۲۰۱۱……  وقتی خورشید غروب می‌کند (همراه با گروه)
۲۰۱۳…… رقص ستاره‌ها (بدون همکاری با گروه)

بیوگرافی صدف طاهریان

سلام امروز با بیو گرافی شخص پرحاشیه شبکه های مجازی در خدمت شما هستیم . و میخوایم مروری بر زندگی نامه صدف طاهریان داشته باشیم.با تک موج همراه باشید!

مروری بر زندگی نامه صدف طاهریان

صدف طاهریان (زاده ۳۰ تیر ۱۳۶۷) بازیگر سینما و تلویزیونی ایرانی است.

او در فیلم‌های سینمایی سلام بر عشق، هیچ کجا هیچ‌کس و پس کوچه‌های شمرون بازی کرده است.همچنین در تله فیلم‌های دارکوب و تلفن همراه نیز نقش داشته است.

صدف طاهریان در آبان ۹۴ چندین عکس متفاوت با عکس‌های قبلی‌اش و بدون حجاب در اینستاگرام منتشر کرد. دقایقی پس از آن نیز وی با قرار دادن ویدئویی تأکید کرد که صفحهٔ اینستاگرامی‌اش هک نشده است و از کامنت‌ها و توجه کاربران تشکر کرد. او در اینستاگرامش، مهاجرتش به دوبی، را نیز اطلاع‌رسانی و اعلام نموده است.

صدف طاهریان پس از خروج از ایران در اعتراض به حجاب اجباری تصاویر بدون حجاب خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

 

اولین مصاحبه صدف طاهریان پس از کشف حجاب
صدف طاهریان بازیگری که اخیرا کشف حجاب او جنجال‌های بسیاری برانگیخته در مصاحبه با یکی از رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور از پدیده‌های غیراخلاقی سینمای ایران پرده برداشت.

 

 

افشاگری صدف طاهریان از فساد در سینما
صدف طاهریان در گفتگوی خود با صراحت اشاره کرده که برخی موسسات و شرکت‌های سینمایی و حتی برخی کارگردانان و تهیه کنندگان برای بازی دادن او در فیلم‌های خود از وی درخواست‌های شرم آور می‌کردند. به گفته صدف طاهریان یکی از افراد یادشده حتی به او وعده داده که «اگر یک ماه با وی رابطه داشته باشد»، او را وارد بسیاری از پروژه های مهم سینمایی خواهد کرد.

طاهریان با تاکید بر اینکه این تجربه منفی تنها مشاهدات خود او یا چندتن از دوستان نزدیک اوست و شاید شامل همه زنان بازیگر ایرانی یا همه کارگردانان و دست اندرکاران سینما نباشد، در پاسخ به این پرسش که چرا در داخل ایران این مسائل را فاش نکرده گفت: «وقتی سراغ برخی اصحاب رسانه می رفتم و می‌گفتم، با کمال تعجب می‌گفتند که شاید خودت هم … داشتی که این کار را می‌کردند!»

صدف طاهریان در پاسخ به این سوال که آیا از عدم بازگشت به سینمای ایران نمی‌هراسد گفته: «هیچ ترسی ندارم. دیگر برایم مهم نیست که به سینمای ایران برگردم».

 

فیلم‌شناسی صدف طاهریان
سینمایی
* هیچ کجا هیچ‌کس (ابراهیم شیبانی ۱۳۹۰)
*  پس کوچه‌های شمرون (کامران قدکچیان ۱۳۹۱)
* قرار بعدی همان‌جا (محسن توکلی ۱۳۹۲)

مجموعه تلویزیونی
* تلفن همراه (شهرام شاه حسینی ۱۳۹۰)
* دارکوب (سعید اسدی ۱۳۹۰)
* مثل یک خواب (رضا غفاری اعتبار ۱۳۹۱)

کوتاه
* فیلم کوتاه برای همسرم (علی پناهی مجد ۱۳۹۱)

بیوگرافی مرحوم حامد هاکان بهمراه شعر و عکس

 

 فول آلبوم حامد هاکان دانلود, بیوگرافی حامد هاکان

ادامه مطلب

نمونه هایی از فضائل و سیره فردی امام رضا (ع)

شهادت امام رضا (ع),فضائل امام رضا علیه السلام,سیره فردی امام رضا ,ولادت امام رضا علیه السلام,تاریخ شهادت امام رضا (ع),سیره فردی امام رضا,امام رضا (ع),نحوه شهادت امام رضا علیه السلام,سیره فردی امام رضا (ع)
شهادت امام رضا (ع),فضائل امام رضا علیه السلام,,ولادت امام رضا علیه السلام
در این مطلب از سایت تک موج برای شما عزیزان نمونه هایی از فضائل و سیره فردی امام رضا (ع) را آماده کرده ایم.در ادامه مطلب با ما همراه باشید…

ادامه مطلب

تاریخ ولادت و شهادت امام رضا علیه السلام

شهادت امام رضا (ع),تاریخ شهادت امام رضا (ع),تاریخ ولادت امام رضا علیه السلام,زندگی نامه امام رضا علیه السلام,شرح شهادت امام رضا (ع),امام رضا علیه السلام

تاریخ شهادت امام رضا (ع),تاریخ ولادت امام رضا علیه السلام,زندگی نامه امام رضا علیه السلام

در این مطلب از سایت تک موج برای شما عزیزان تاریخ ولادت و شهادت امام رضا علیه السلام را آماده کرده ایم.در ادامه مطلب با ما همراه باشید…

ادامه مطلب

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز